Ворнер Брос ја објави Новата игра за напаѓачи на Бетмен (Owl Court) – Можна објава на овој 24 септември

Warner Bros menerbitkan Teaser Game Batman Baru (Pengadilan Burung Hantu) - Kemungkinan pengumuman 24 September ini

Се шпекулира веќе неколку месеци -со истекување помеѓу- за следниот меч за Бетмен, кој се чини дека е развиен од студијата во Монтреал на Ворнер Брос (Аркам Оригинас), кој во никој случај не се спроведува истовремено со Рокстејди, креатор на трилогијата на Аркам –која може да се откупи бесплатно на платформата „Епски игри“ до 26 септември. Вториот може да укаже на тоа дека IE Warner Bros може да ја напушти Steam платформата за епски игри.

Сметката на Твитер на „Монтреал Ворнер Брос игри“, вчера објави ново видео за да го прослави 80-тиот роденден на Бетмен и денес, пред само еден момент, некои слики го навредија непријателот, затоа што беа придружени со текстот „Фаќај го витез“ (Фати витез) (Фатете го витез).

WB-Montreal-Tease-Symbols_09-23-19_001 WB-Montreal-Tease-Symbols_09-23-19_002

Набргу откако Монтреал Ворнер Брос игри го објави видеото за Бетмен, Скот Снајдер, креатор на раскажувањето „Суд на Оулс“, го сподели твитот со хаштагот #bewarethecourtofowls, кој подоцна беше отстранет. Ова покажува дека, навистина, негативецот ја менува титулата следен Бетмен, ќе стане Судот на бувовите.

Додека настанот Плејстејшн, држава Плеј, ќе се одржи на 24 септември, па постои можност утре да бидат објавени нови игри.

5gVGBH0

„Советот на був, организација која припаѓа на организираниот криминал и тајно општество што се појавува во американските стрипови објавени од DC Comics, генерално работи со суперхерој Бетмен. Тие се тајно уште од колонијални времиња во готскиот град. Судот ги киднапираше детските уметници од циркусот, само за да ги обучи и да ги претвори во нивните убијци, познати како канџи. Како дел од историјата „Војна на Робин“ 2015-2016 година, Судот Овл се разви меѓународно и е познат како Парк на був.

Судот на Оулс е создаден од писателот Скот Снајдер и уметникот Грег Капуло и тие се појавуваат како главен антагонист на Бетмен во првиот двокатен лак на Новиот 52, продолжувајќи го континуитетот во 2011 година. Тие за прв пат беа споменати во Бетмен # 2 (2011) и го имаа првиот настап во Бетмен # 3, кога Бетмен открил едно од нивните операции на тајната база, и каде се видени како позираат со еден од нивните убијци, канџи на Вилијам Коб, во серија фотографии стари фотографии, конечно му дадоа доказ на Бетмен за неговото постоење. »