Враќа на Амазон: имате до 31-ви мај поради Коронавирусот

Враќа на Амазон: имате до 31-ви мај поради Коронавирусот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Поради Коронавирус, Амазон ја ревидира својата политика за враќање на производот, проширувајќи го времето. Може да направите враќање до 31 мај

Направено Amazon Coronavirus: времињата стануваат подолго

Сепак вести од напред Амазон Навистина, компанијата Сиетл има малку го продолжи рокот за враќање на производите купени од февруари па наваму.

Изборот веројатно беше направен да се избегнат собири во поштата и осветли го товарот на курири, дека деновиве се под притисок.

Во суштина, според тоа, Амазон го продолжува периодот на враќање до 31 мај 2020 година.

Одлука која несомнено ја поздравуваме, со оглед на тоа можеме да направиме враќање многу помирно од вообичаеното време.

Наместо класичните 30 дена, всушност, сите нарачки доставени од 1 февруари 2020 година Јас сум имаат право на враќање до 31 мај 2020 година.

Како што можеш да видиш, ова се навистина долги времиња, кои се обидуваат да ги исполнат двата пати поголема од испорака на стокатаи на тешкотиите за куририте да соберат парцели за поврат (како и да ги доставуваат). Без да заборават дека на корисниците им е тешко да одат во поштата за да вратат во овој период.

Јасно е дека ништо не се менува во однос на трошоците и трошоците: Amazon сепак ќе ви овозможи да ги вратите производите без да плаќате дополнителни трошоци.

Останува да се види дали станува збор за новина што ќе влијае само на корисниците на премиерот или ако е проширена на сите.

На кратко, по давањето приоритет на основните потребиЗа да ги охрабри набавките преку Интернет и да ги задржи луѓето дома, Амазон размислува и за набавки направени во последните неколку недели.

Предноста на сето ова е тоа сите ќе имаме многу повеќе време да разбереме дали производот е во право за нас или не.

Curубопитност: ова не е апсолутна новина, Амазон го стори истото по повод Црниот петок 2020 година, но сегашната состојба вонредна состојба донесе одлука од ваков вид неопходна.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!