Време на пуканки: од денес филмови и ТВ серии се емитуваат и на италијански јазик!

Пуканки време2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Popcorn Time ви овозможува да гледате филмови и ТВ серии бесплатно, исто така, на италијански јазик. Гледајте бесплатни филмови за стриминг на италијански јазик со време на пуканки

Popcorn Time: бесплатни филмови и ТВ серии прикажани на италијански јазик, барем на десктоп и компјутер

Навикнати сте да гледате филмови и ТВ-емисии, можеби бесплатно? Сигурно барем еднаш сте чуле Време на пуканки, една од најпознатите услуги во светот за гледајте филмови и ТВ-емисии бесплатно во стриминг и без никаква претплата.

Како викаш? Не дали некогаш сте слушнале за Popcorn Time? Ми се чини многу чудно, но ќе се обидам накратко да објаснам за што е оваа неверојатна услуга дизајнирана од пиратите и како работи навистина гледајте сè што пренесува бесплатно.

Кое е времето на пуканките?

Време на пуканки е познат како Пиратски Нетфликс. Во смисла што ви овозможува да ги видите скоро истите работи како Нетфликс (уште повеќе да ја кажам вистината) со иста непосредност и леснотија. И, исто така бесплатно. Штета што не е легално.

Без да одите премногу далеку во техниките, Popcorn Time е несомнено најпознатата платформа за стриминг на пирати. Popcorn Time е веб-страница достапна за секого бесплатно, но исто така и апликација што треба да ја инсталира Андроид паметни телефони и таблети или програма за Виндоус компјутер.

Откако ќе ја преземете и инсталирате официјална програма за време на пуканки или посетете ја наменската веб-страница, можете гледајте бесплатно проследување стотици илјади филмови и ТВ серии. Не само старите, туку и поновите, само излегов во кино. И тоа е сè бесплатно: направете пребарување, изберете мултимедијална содржина за играње, направете се удобно и уживајте во филмот или ТВ-сериите.

Само направете тест: отворете Време на пуканкиобидете се да барате какви било неодамнешни филмови или ТВ серии натаму Време на пуканки и ќе видите дека, како по магија, ќе се појави и ќе можете погледнете сè бесплатно во стриминг за неколку секунди. Неверојатно, но точно, и целосно функционално.

Како што се очекуваше, сè е очигледно нелегално, во смисла дека целиот материјал присутен натаму Време на пуканки крши (барем мислам) авторско право. Да се ​​обидеме да бидеме попрецизни, сите мултимедијални датотеки достапни преку Popcorn Time се споделуваат на Интернет користејќи ја мрежата порој, но не навлегуваме во премногу детали бидејќи не е потребно. Она што е важно да се знае е тоа Време на пуканки е комплетна платформа, лесна за употреба и потполно бесплатна за гледајте филмови и ТВ серии, дури и најновите оние што штотуку беа објавени во кино или само што се емитуваа на сателитска телевизија.

Време на пуканки: има филмови и ТВ серии на италијански јазик?

Сепак, до денес Времето за пуканки беше достапно и во Италија, никогаш филмовите и ТВ-емисиите не беа на нашиот јазик. Сите содржини на Пуканки Тими навистина беа на оригинален јазик (скоро секогаш на англиски јазик) со можност за активирање на i преводи на нашиот јазик или на оригиналниот јазик.

Дефинитивно јас преводи се доволни за да им овозможи на сите гледајте филмови и ТВ-емисии на Popcorn Time, но разбирам дека многу луѓе претпочитаат да гледаат филм каде што дури и дијалозите се целосно во Италијански.

Дури и програмерите што стојат зад проектот Време на пуканки тие се добро запознаени со оваа потреба (што не се однесува само на Италијанците, туку и за сите корисници во светот), поради што тие започнаа голема иновација од денес: конечно Popcorn Time воведе мулти-јазично аудио, затоа и италијански.

За сега италијанскиот јазик работи само на десктоп верзијата, но сепак е супер добредојдена новина, која конечно ни овозможува да gГледајте филмови и ТВ серии кои се емитуваат бесплатно, исто така, на италијански јазик!

Меѓу другото, оваа одлика наскоро ќе биде достапна и на платформата Андроид

Пристигнуваат италијански филмови и ТВ серии на Popcorn Time

Како што веќе споменавме, затоа, Време на пуканки сега исто така поддржува аудио на италијански јазик. Во основа е подарокот за овој Божиќ интеграција на повеќе јазици, не само можноста за имаат преводи.

Додека во минатото можевме да додадеме само јас преводи до видеата на порталот, од денес можеме гледајте филмови и комплетни ТВ серии на нашиот јазик. Сè на едноставен, непосреден и исклучително брз начин. Само со еден клик за да гледате какви било филмови и ТВ серии бесплатно, а друг клик за промена на јазик и активирање на италијански (кога е достапен).

Додека во минатото Време на пуканки беше, иако многу валиден, резервиран за корисници кои немаа проблеми со англискиот јазик или преводи, од денес Време на пуканки тоа навистина станува за секого, но со многумина предности. Покани за пуканки Време навистина повисок квалитет а особено го избегнува досадниот проблем со тампонирање, што, наместо тоа, влијае на многу други слични и конкурентни платформи.

На кратко, со оваа новина Време на пуканки стана навистина совршено за гледајте што било стриминг бесплатно. И започнувањето на оваа новина е совршен за овој период од годината, кога милиони луѓе само сакаат да се чувствуваат удобно на креветот или троседот и уживајте во филм што може да се појави, можеби бесплатно.

„Повеќето филмови се на англиски јазик, а повеќето луѓе во светот не зборуваат англиски. Многумина што учеле англиски јазик не доминираат доволно за да уживаат во филм “, вели тимот на развивачи.

„До сега ви обезбедивме функција што му овозможува на корисникот да гледа преводи на преводи, кои се синхронизирани со содржината, на јазикот што го чита. Но, тоа не е исто како да го слушате текстот на јазикот што го разбирате “.

Благодарение на оваа новина, затоа, за заедницата на ентузијасти секогаш ќе биде полесно да се гледаат филмови наредени на француски, италијански, германски и португалски јазик. Да, затоа што вестите не се однесуваат само на италијанскиот, туку и на другите јазици како што можете да видите.

Италијански јазик на време на пуканки: како работи?

Како ќе биде можно да се користи италијански аудио звук на Popcorn Time? Кои аудио записи ќе ги користат филмовите и ТВ сериите за да го понудат италијанскиот јазик?

Аудио патеките присутни на пиратските филмови достапни на платформите едноставно ќе се користат Торент. Кога корисникот ќе избере специфичен јазик на платформата, софтверот ќе започне со преземање на нова поврзана датотека со Torrent. Корисникот нема да забележи ништо во пракса, но за неколку моменти аудио ќе започне на италијански јазик на избраниот филм или ТВ серија. Фантастично!

Како што се очекуваше, засега новата функција е достапна само на детската верзија Бета 5.6, но за во иднина се планира и за тоа Андроид Бидете трпеливи за сега.

Како се користи времето за пуканки?

Користењето на време на пуканки за гледање филмови и ТВ-емисии е толку лесно што не ви треба водич.

Само следете ги овие чекори:

  • преземете ја апликацијата за Android, Windows или Mac
  • стартувај го
  • побарајте филм или ТВ серија што сакате да ја емитувате
  • почекајте неколку моменти за да се вчита датотеката
  • уживајте во репродукција и евентуално промена на јазик и активирајте преводи, користејќи ги функциите лоцирани на долниот десен дел од прозорецот за репродукција.

Во пракса, тоа е како да гледате видео на YouTube, со таа разлика што Popcorn Time ви дозволува да гледате филмови и ТВ серии, дури и најновите што ги објавивте во кино.

Лесно, нели?

Дали сакате да го пробате ова ново време на пуканки сега?

Денес референтната точка е страницата Пуканки- време.то. Оттука можете да ја преземете официјалната програма за Виндоус компјутер, а исто така и онаа за Андроид, која во моментот не поддржува аудио на италијански јазик, туку само преводи.

Веќе сте ја пробале оваа поздравна вест за Popcorn Time? Што мислите за тоа? Известете ги во коментарите!

Други написи што мора да се видат на Kodi IPTV, телевизиски стриминг, филмови за стриминг и ТВ серии

Пред да ја напуштите нашата страница, јас препорачувам да ги прочитате овие други статии на IPTV, стриминг телевизија, стриминг филмови и ТВ серии:

Навистина е сè. Само треба да ви посакам добар вид!

Преку: https://www.tomshw.it/

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!