Галакси M10S: специфична нота, батерија од 4000 mah

Galaxy M10S: catatan spesifik, baterai 4000 mah

Галакси М10С: специфична нота, батерија 4000 mah 1

Скоро сето тоа технички лист блиски Samsung Galaxy M10S лансирана е, вклучително и привлечна батерија од 4000 mAh. Еве ги сите други детали од влезното ниво кои не се официјални.

Galaxy M10S ветува добро

Уредот првично ќе пристигне само Индија, но – иако Galaxy M10 исто така во моментов не е достапен од нас – се надевам дека ќе биде промовиран и на други пазари. Со линијата М, јужнокорејскиот гигант укажува на повеќе публика млад, кој нема голем буџет да инвестира за да купи паметен телефон, но сепак се заинтересирани дизајн и минимална услуга.

Од неговиот имот, М10С ќе има сè што е потребно од економски уред, но вреди да се напомене. Поаѓајќи од дизајнот, кој е интегриран со дисплејот Супер AMOLED 6,4 инчен тип Infinty-V тип и HD + резолуција. Следното, како што се очекуваше, има голема батерија од 4000 mAh, која мора да гарантира повеќе од еден ден на употреба.

Под каросеријата ќе има Exynos 7885 окта-процесор комплетен со 3 GB RAM меморија и 32 GB проширено внатрешно складирање преку микроSD. Фотографиите ќе му се доверат на двојна камера од 13 + 5MP, вториот сензор веројатно ќе биде посветен само на длабочината на полето. Подолу, со отстапки од колегите од ГизАрена, следен е комплетен список на спецификации:

 • Екран: 6,4 AM Супер АМЕД со резолуција од 1560 × 720 пиксели и сооднос на аспект од 19: 9;
 • Процесор: Exynos 7885, окта-јадро;
 • RAM и внатрешно складирање: 3 GB RAM меморија и 32 GB со поддршка за меморија експанзија преку microSD до 512 GB;
 • Оперативен систем: Android 9.0 Pie;
 • Задна камера: 13MP, f / 1,9 + 5MP f / 2.2, LED блиц;
 • Селфи камера: 8MP, f / 2.0;
 • Батерија: 4,000 mAh;
 • Поврзливост: 2G / 3G / 4G, Двојна СИМ, Двојна VoLTE, Bluetooth 5.0, WiFi b / g / n (2.4GHz), GPS, GLONASS;
 • Поддршка за Dolby ATMOS;
 • Пристаниште: USB Type-C, 3,5 милиметарски аудио приклучок;
 • Сензори: акцелерометар, жироскоп, растојание и сала;
 • Димензии: 158,4 x 74,7 x 7,8 mm;
 • Тежина: 169 грама;
 • Име на модел: SM-M107F
 • Во полето: паметен телефон, полнач за wallидови, USB кабел, клип за SIM картичка, упатство.