Гледајте ги сите спортски текстови бесплатно со овие додатоци на Kodi

Гледајте ги сите спортски текстови бесплатно со овие додатоци на Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

HulkStream е еден од најдобрите додатоци на Kodi во моментов таму за да го гледате целиот спорт на стриминг бесплатно. Еве како да го инсталирате на вашиот Kodi на Android, Windows, Smart TV и Amazon Fire TV Stick

Гледајте ги сите спортски текстови бесплатно со овие додатоци на Kodi

HulkStream тоа е додаток за Коди што ви овозможува да гледајте спортски стриминг бесплатно користење на еден најдобар центар за медиуми наоколу. Со активирање на едно од додатоците што можете да ги најдете на Интернет, ќе можеме да пристапиме без да плаќаме ништо од фудбал во кошарка, од Формула 1 до Мото ГП и сите спортови со високи врски без блокади или забавувања.

HulkStream е спектакуларно додавање на центарот за медиуми на Kodi кој ви овозможува да видите прекуIPTV сите спортски стриминг бесплатно како Фудбал, Формула 1, Мото ГП, Кошарка, НБА, Борење, Безбол, Тенис, НФЛ, NHL, Одбојка и така натаму

Како работи HulkStream?

Откако ќе се инсталира и активира (водич на дното на страницата), ќе се отвори првата страница со секциите Сите настани, настани, настани, пребарување, спортови нагласувања е Фудбал нагласува, каде што сигурно деловите Сите настани и настани се оние што нè интересираат каде што сите настани во моментот се присутни по редослед на времето за емитување.

Или можеме да ги пребаруваме рачно, со избирање на предметот Пребарај Исто така, постојат делови со регистрирани игри видете ги на барање.

HulkStream не работи што да правам?

Може да се случи неколку канали да не работат и да не го вчитаат видеото, и јас ве потсетувам дека да се работи најдобро. HulkStream, нашиот совет е да користите еден VPN странски или промена јас ДНС користејќи ги оние каде што нема блок како оние на OpenDns (Пребарајте на Интернет како да го направите тоа), или активирајте го VPN на PureVPN.

Како да инсталирате HulkStream на Kodi

Еве го чекор по чекор водич за инсталирајте ја најновата ажурирана верзија на HulkStream на Коди. Преземете и инсталирајте HulkStream за Kodi од ново репо.

  • Започнете со Коди, нагоре СИСТЕМ и кликнете на Управување со датотеки
  • Двоен клик на Додадете извор
  • Кликнете на
  • Внесете ја URL-то http://mbebe.github.io/blomqvist и кликнете на Направено
  • Преименување на новиот извор на Бломквист Репо и кликнете на добро
  • Влези СИСТЕМ / Додаток -> Инсталирајте од датотеката ZIP -> Blomqvist Repo -> repository.mbebe.zip
  • Сега кога сте го инсталирале Blomqvist Repo за да ги инсталирате додатоците, одете на Инсталирајте од складиштето -> mebe -> Додаток на видеото -> HulkStream и прелистајте ги разните делови, каде што можете да ги пронајдете додатоците HulkStream да ги инсталирате со едноставно кликнување на објектот Инсталирај
  • Ново инсталираниот додаток сега е достапен во ВИДЕО -> Додаток на видео -> HulkStream

Ако сакате да ја преземете датотеката ZIP на HulkStream да биде инсталирана рачно, кликнете на следниот линк за да ја преземете најновата верзија која е секогаш достапна:

Преземете ја најновата верзија ZIP HulkStream

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!