Го пробуваме интерфејсот на Нов Твитер: Прекрасен е [Foto]

Го пробуваме интерфејсот на Нов Твитер: Прекрасен е [Foto]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

На една од нашите сметки ни е овозможено да го прегледаме новиот графички интерфејс на Твитер помеѓу повеќе колони, нова темна тема, нови кратенки и брзина на сè

Го пробуваме интерфејсот на Нов Твитер: Прекрасен е [Foto]

На една од многуте сметки што управуваме, на страницата на сметката „Бриндинини Еранти“, сме биле овозможи да се прегледа брендот нов графички интерфејс што Твитер наскоро ќе го овозможи на сите сметки.

Со графичко ажурирање што досега не било видено, Ажурирања на Твитер и го револуционизира целиот интерфејс графика ажурирање на тоа во модерното време со воведување на многу нови функции.

Нова лента за ажурирање, ново копче за додавање емоции, анимации поубав, поубав дизајн рамно, темна тема и многу кратенки се само некои од најважните вести што Твитер ги има предвид за вас и кои се објавуваат на сите сметки.

На преуредување од Твитер е завршена и сега ја организира содржината на две колонинаместо наместо три часот сега, на палета на бои кои сега изгледаат повеќе загреани, многу нови кратенки на тастатура за олеснување на најчестите операции за навигација без употреба на глувчето, a панел редизајнирано со i трендови на моментот и подобрувања на системот Истражување.

За време на пишувањето, многу сметки го добиваат ажурирањето, но само една од моите е овозможена нов интерфејс графика и ќе забележите достапност ако транспарент се појави во горниот десен агол со написот „Обидете се со новата верзија на Твитер “.

Сепак, карактеристиките што ги бараат корисниците како нова организација на ажурирања на статусот, од можноста за уреди веќе објавени твитови, но наоѓаме можност за слики на култури е префрлување помеѓу различни сметки брзо.

На кратко, по официјалното објавување за објавување на новиот десктоп графички интерфејс, сигурно наскоро сите ќе можеме да пристапиме преуредување од Твитер. Те оставам на фото галеријата од мојата сметка каде ми е овозможено.

Галерија за ново ажурирање на графики на Твитер 2019 година

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!