Гугл купува 40 милиони долари во пасивни патенти: Смарт часовник доаѓа?

Гугл купува 40 милиони долари во пасивни патенти: Смарт часовник доаѓа?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Гугл купува и купува патенти на Фосили посветени на светот на паметните часовници. Инвестирајте 40 милиони долари за да ги револуционизирате хибридни и не хибридни смарт часовници

Гугл купува 40 милиони долари во пасивни патенти: Смарт часовник доаѓа?

Гугл продавница во Фосилни, купување добро 40 милиони патенти на паметните часовници на американската компанија, фокусирајќи се силно на паметните часовници кои се повеќе ќе се интегрираат во нашите животи.

затоа Лери Пејџ е Сергеј Брин имаат купи само интелектуална сопственост на Фосил Груп Што се однесува до знаењето за паметни часовници, кои работеа добро во последните неколку години, со убави, функционални и ексклузивни уреди, не само меѓу гпаметни часовници, но и хибридни часовници, дизајнирани објектии сè повеќе поврзани и засновани на Android.

Еве добра работа направена од Фосилни, го привлече вниманието на Гугл, поради што добро размислуваше купи патенти во количина на бунар 40 милиони долари, да се посвети на телото и душата на развој на неговиот домашен паметен часовник директно од Google, очигледно засновано на Носете ОС.

Целта што ја објави Гугл, по глас на Стејси Бур, потпретседател на одделот Wear OS, е да ја прошири понудата и технологиите на Носете ОС за крајните корисници и благодарение на оваа аквизиција, Гугл Гледај.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!