Далечински управувач за Kodi со iPhone

http://image.prntscr.com/image/9800cf02f206471fae335ed72f2dc51d.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коди е центар за медиуми најмногу користени во светот и иако е достапен за различни платформи, во моментот има неколку апликации кои ви овозможуваат да имате далечински управувач од iPhone.

Меѓу најдобрите iOS апликации за претворање на вашиот iPhone, iPad или iPod во една далечински управувач за Kodi има дефинитивно Sybu што ви овозможува да го контролирате центарот за медиуми без да имате jailbreak.

Очигледно да се работи, или Kodi дека iPhone или друг уред мора да бидат поврзани под иста Wifi мрежа.

За да работите правилно, треба да поставите неколку поставките на апликацијата и на Kodi. На Kodi треба да го активирате гласот „Дозволи далечински управувач преку HTTP“Во ставка Систем -> Услуги -> Веб-сервер и внесете ја лозинката и портата 8080. Потоа, во ставка Зероконф., Ставка”Објавено е овозможено услуги на други уреди“.

Додека сте во апликацијата iOS, Sybu, одете до Откријте ги домаќините и изберете го името на Kodi. Сега можете да ги користите копчињата за да го контролирате Kodi од вашиот iOS уред без проблеми.

ЗАБЕЛЕШКА: Ако користите Windows и не сте инсталирале iTunes, мора да инсталирајте ја услугата Bonjour.

Sybu за Kodi и XBMC е достапен бесплатно за сите iPhone-и, но исто така е компатибилен за iPad и iPod Touch со кликнување на следната врска.

Преземете ја IPA Sybu за Kodi

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!