Далечински управувач на Smart TV, Android TV Box и други уреди

Далечински управувач на Smart TV, Android TV Box и други уреди

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

TeamViewer ви овозможува далечинско контролирање на кој било уред, а со најновото ажурирање, исто така, Smart TV и Android TV Box

Далечински управувач на Smart TV, Android TV Box и други уреди

TeamViewer ја ажурира својата апликација за Android што ја додава практичната функција што ви овозможува далечински управувач исто така Паметна телевизија или Кутија со Андроид ТВ и затоа директно проверете го Андроид ТВ благодарение на неодамна воведената функционалност.

Всушност, апликацијата треба да се инсталира на уреди со Android TV и се нарекува Домаќин на TeamViewer, и иако е комплетна апликација во моментот не ви дозволува да имате целосен далечински управувач туку само за да го активирате споделувањето на дисплејот и да пристапите до датотеките зачувани на него, но не и да комуницирате со специфични команди.

Всушност, ние ќе можеме да копираме и пренесуваме датотеки од вашиот компјутер на уредот, да сподели на екранот, но не ги извршувајте сите операции од далечина како што е случај со нормалните компјутери. Па ако имате Андроид ТВ или а Кутија со Андроид ТВ, можете да ја инсталирате апликацијата TeamViewer Host и да ги испробате сите карактеристики понудени од новата верзија на најдобрата апликација за далечинско управување на уредите.

Функции

  • Далечински управувач
  • Споделување на екранот во реално време
  • Прикажи информации за уредот
  • Пренесување датотека (од еден уред на друг)
  • Список со апликации (Апликација за деинсталирање)
  • Список на процеси (Стоп процеси)
  • Испраќање и стекнување на поставки за WiFi
  • Зачувување на доверливи информации во таблата со исечоци на уредот
  • Безбедна врска со 256-битна енкрипција на сесијата AES

Ви препорачувам да ја испробате оваа нова апликација затоа што е навистина фантастична и иако со ограничени функции веќе работи многу добро и е стабилна, корисна за давање помош.

Преземете го домаќинот TeamViewer

Ако имате телевизор со Android или модерна кутија со Android, тука можете да инсталирате TeamViewer директно, со преземање бесплатно апликацијата достапна во верзијата Домаќин со кликнување на врската подолу.

Преземете го АПК TeamViewer Host

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!