Дали ви се допаѓа калкулатор за Windows? Сега можете да го преземете на вашиот …

Дали ви се допаѓа калкулатор за Windows? Сега можете да го преземете на вашиот ...

На системот Виндоус 10, ќе најдете многу претходно инсталирани бесплатни апликации што секој може да ги користи. Еден од нив е калкулатор, кој покрај неговата едноставност може да биде корисен за многу луѓе, бидејќи има три режими: стандарден, научен и програмер. Кога пред извесно време, Мајкрософт одлучи да го стави достапен под лиценците за отворен извор, би можеле да претпоставиме дека апликацијата наскоро ќе се појави на други платформи. Тоа е токму она што се случи: добредојде на калкулаторот Виндоус 10 на Android и iOS!

Калкулатор за Windows за Android и iOS. Како ја преземате?

# Галерија-1 {Маргина: авто} # Галерија-1 .галерија-ставка {плови: лево; маргина-топ: 10px; усогласување на текст: центар; ширина: 33%} # Галерија-1 img {граница: 2px цврст #cfcfcf} # галерија-1 .галерија-наслов {маргина лево: 0 калкулатор на андроид прозорци калкулатор на андроид прозорци калкулатор на андроид прозорци

Програмата, која е официјално наречена Уно Калкулатор, Достапно е во верзии за три платформи:

 • андроид
 • iOS(Програма TestFlight)
 • Секој оперативен систем (верзија на прелистувачот)
 • Ако користите Android или калкулатор што сакате да го тестирате во прелистувачот, тогаш нема проблем – само преземете го од продавницата со апликации или одете на соодветните страници. Малку е полошо во случајот со системот iOS, под контрола на кои уреди работат како iPhone или iPad; ако ги користите, ќе мора да ја користите специјалната програма TestFlight за да ги тестирате апликациите.

  Погледнете ги овие: Виндоус работи? Ова може да биде виновно за ова ажурирање.

  Што мислите за овој калкулатор? Ти користиш? Известете ми во коментарите!

  извор на графика: Фрепик

 • Апликации
 • Сподели на Фејсбук