Дали воопшто ќе излезе КО Панк? | Игра игра

Akankah CM Punk At All Out?

На 31 август, All Elite Wrestling ќе биде домаќин на програмата за исплата All Out, што ќе биде досега најголемиот настан во историјата на компанијата. На „Надвор“ место „Бесилка“ Адам Пејџ ќе се бори против Крис Jerерихо за да го одреди првиот светски шампион AEW, и тоа е местото каде Кени Омега ќе се бори против Пак, кој конечно го прави своето деби на АВЕ. Со сè што се одвива во Чикаго, Илиноис и поголемиот дел од маркетингот на огледала на логоата и облеката на КМ Панк, има гласини дека „Најдоброто во светот“ конечно ќе се врати на про борење во шоуто.

КМ Панк учествуваше во шоуто „Старкаст“ за AEW, а тој дури и го сними своето прво „во ринг промо“ со години за да го промовира. Сепак, поранешниот шампион на WWE не даде индикации дека има планови да се врати на професионално борење. Покрај тоа, имаше одбивање од обете страни дека КО Панк потпиша договор со компанијата, но секако, тоа не значи дека тој сè уште не може да биде вклучен во некој капацитет.

Појавувањето на КО Панк на All Out е далеку од потврдено, но има еден начин на кој можеме да видиме дека се случи. Кога некој ќе погледне во картичката „Ол аут“, можеби ќе забележи дека една од високите потпетици на компанијата, МJФ, го нема никаде. Можеби МЈФ ќе издаде отворен предизвик или можеби ќе ја навреди публиката со промо, што ќе го извлече Панк од позади. Ова не може да биде целосен враќање што можеби очекуваат некои луѓе, но можеби навивачите барем ќе го видат CM Punk хит на MJF со Go To Sleep.

Но, пред навивачите да ги зголемат своите надежи, поверојатно сценарио е дека Панк ќе остане надвор од про борење. Тој го напушти WWE во горчливи услови и оттогаш го сврте вниманието кон други проекти, како што е кариера во мешани воени вештини. Дури и да е така, тешко е да не се возбудувате за идејата панк да се врати во борење. Тој ќе биде најголемото потпишување таленти за AEW и ќе ја одведе компанијата на нови височини. Дури можеме да видиме дека AW видео-игри се остваруваат ако некој толку висок колку што е Панк се приклучува на списокот.

Не знаеме дали CM Punk ќе биде присутен на All Out, така што обожавателите треба само да слушаат преглед на плаќање.