Дали е ова вашиот следен „ефтин“ паметен телефон со Android?

Huawei smartphone Android económico

Неуморен пазар мобилен телефон Ова ни дава неколку нови облози секој месец за сите буџети, вкусови и форми. Значи, сега го гледаме следниот ефтин паметен телефон Андроид од Huawei како решение за влезниот сегмент. Значи, ако барате нов економичен уред, погледнете што е ново.

Има нов паметен телефон со Android кој мора да биде подготвен, ветувајќи дека ќе биде економичен, но способен!

Економичен паметен телефон Андроид на Huawei

Додека најочекуваното издание од овој производител на Android е генерацијата Mate 30, постои и барем една економска понуда што мора да се подготви. Тоа е, нов паметен телефон кој може да го замени Huawei Y5 (2019), со засилени спецификации, но цените остануваат конкурентни.

Барате нов ефтин паметен телефон со Android?

Само познат по бројот на моделот, АМН-АЛ10, овој паметен телефон е овластен ТЕНА. Потоа, овој уред остави и неколку фотографии, откривајќи го неговиот дизајн и карактеристики. Затоа, од оваа информативна агенција можеме да го класифицираме како економско решение за пазарот. Мобилен

Исто така знаеме дека ќе има процесор со 8 јадра на обработка (окта-јадро), со максимална фреквенција час на 2,0 Ghz. Сепак, точниот модел на SoC не е утврден, и покрај можноста дека е можно решение развиено од Huawei, според тоа Kirin SoC.

Тогаш можеме да размислиме за неговите главни карактеристики. Погледнете, прво, конструкција што користи пластика како главен материјал, барем според фотографијата. Нешто што ја потврдува нејзината улога како ефтин паметен телефон со Android и може дури и да има отстранлив задниот капак.

Следна Huawei залог?

Исто така, се повикува на дијагоналниот екран од 5,71 инчи, што го прави релативно компактен паметен телефон. Белешка Исто така, се претпоставува дека прифаќа формат на широк екран, што го прави повисок и потесен. На врвот можеме да видиме што се чини дека е капка вода што го држи предножјето.

Според сертификацијата, ќе имаме две верзии на овој ефтин паметен телефон Андроид. Првиот, со 2 GB RAM меморија и 32 GB внатрешно складирање. Вториот, со 3 GB RAM меморија и 64 GB внатрешно складирање. И во двата случаи можете да користите microSD картички до 512 GB.

Андроид паметен телефон Huawei Y5 2019

Ние исто така укажуваме на резолуција на екранот, со вкупно 1520 x 720 пиксели, така што HD + стандардот го исполнува овој 5,71-инчен екран. На неа е камера од 5 MP, додека зад нас ќе има единечна камера од 13 MP со LED блиц подолу.

Забележете дека овде немаме читач за отпечатоци, затоа мора да се потпира на препознавање лице или на традиционални методи како што се ПИН-шифри, обрасци или лозинки. Уште повеќе, ова покажува постоење на батерија со капацитет од 2920 mAh за овој паметен телефон Android.

На ниво на оперативен систем, имаме Google Android Pie 9.0 и EMUI 9.1 од Huawei. Нешто што ќе претстави најразлични дополнителни опции и менаџери на меморија за да ги оптимизираат перформансите на овој евтин паметен телефон.

Конечно, за овој паметен телефон се прикажани три шеми на бои, од црна до темно кафеава / златна и зелена боја. Нешто што го видовме во Huawei Y5 (2019), илустрирано на сликата погоре.

Прочитај повеќе …