Дали е погодно купувањето паметни телефони на рати? Очигледно да

Пласман на најпродавани паметни телефони

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Купувањето на паметните телефони од моментот на рати е погодно, велат бројките. Се обидуваме да разбереме дали вреди да се купи нов паметен телефон на рати

Дали е погодно купувањето паметни телефони на рати?

Твојата стар паметен телефон треба да се смени? Ти треба купи нов паметен телефон и би сакал да купам врв на опсегот?

Вие сте расипани по избор: сега сите компании откриваат нивните врвни паметни телефони од 2019 година, па сега само треба да ги разјасните идеите, да го изберете паметниот телефон што го сакате и да го купите.

За жал, како што знаеме, на врвни паметни телефони со опсег тие не се ефтини и особено во последниве години нивните цени буквално се зголемија, пристигнувајќи прво да се допрат, а потоа да изобилно надмине 1000 евра.

Со оглед на ваквите високи цени за телефони со врвен опсег, корисниците имаат сè повеќе проблеми со купување на нив, особено ако се земе предвид дека имаат цени за некои телефони ги надмина просечните плати на Италијанците, што следствено, за да набави одредени паметни телефони, мораше да се прибегне конкупување на рати со различни телефонски оператори.

Дали купувањето паметен телефон на рати чини повеќе?

Во колективната имагинација купете телефон на рати со телефонски оператор тоа вклучува поголем трошок (има трошоци за пракса, интереси …), но според неодамнешно истражување на SosTariffe, ова не е случај.

Јас сум првиот што сум изненаден од резултатите од пребарувањето, но бројките се јасни: купување паметен телефон на рати од оператори е погодно.

Како што се очекуваше, оваа изјава доаѓа директно од последната опсерваторија на SosTariffe.it, што ха ха ги анализираа цените на понудите на операторите за “3 од најпопуларните паметни телефони “или iPhone XR, Samsung S10 и Huawei P30.

Наспроти моите очекувања (и мислам дека и на многу други корисници), можете да заштедите помеѓу 60 и 245 €или до 30%, купување паметни телефони на рати со оператор.

Подетално во детали:

  • iPhone XR може да се однесе дома за 839,52 € (-6,72%)
  • S10 на 717,02 € (-22,90%)
  • П30 по 554,52 € (-30,69%)

Купете паметни телефони на рати

Ова важи за овие 3 паметни телефонино се разбира можеме да го прошириме општо, исто така, и за другите телефони, иако јасно заштедата варира од модел до модел.

Она што е јасно од ова истражување е, сепак купувањето паметни телефони на рати со оператор не секогаш чини повеќе. Всушност, понекогаш можете да заштедите многу.

Внимание на цената на улицата

Важно е да се напомене дека сите овие говори тие не ја земаат предвид цената на улицата (онлајн цена, разни понуди ..), но од цената на списокот.

Ова значи дека сè што само кажавме не смета дали купувате паметни телефони преку Интернет, можеби користејќи компаратори на цени како Најдете цени или барате најдобри зделки натаму Амазон, еБај и други портали.

Исто така, има да го кажам тоа просечниот корисник обично го купува телефонот во трговски центри како Mediaworld, Unieuro и слично, без да потрошите премногу време во потрага по понуди, промоции и попусти преку Интернет, така што потрагата по SosTariffe е поактуелна и корисна од кога било.

Заклучоци

Како заклучок, можам да ви кажам дека:

  • ако треба да купите нов телефон (не само врв на опсегот, туку и на кој било опсег на цени), пред да ја купите, одете на Најдете цени да ги барате најдобрите понуди, попусти, промоции и да ги добиете по најниска цена досега. Покрај тоа, препорачувам да пребарувате и на нашата веб-страница, каде периодично објавуваме понуди за купете паметни телефони по најдобра цена
  • ако навистина сакате да го купите во физичка продавница за да го добиете веднаш, обидете се прво на проценете ги понудите на телефонските оператори: купувањето на рати не само што ќе ви овозможи да го платите со тек на време (на тој начин да донесете помалку пари заедно), туку веројатно ќе ви овозможи да го платите тоа дури и помалку во целина

Каде ги купувате обично паметните телефони? Интернет или во продавница? Дали ги плаќате во целост за време на купувањето или ги купувате на рати? Известете ги во коментарите!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!