Дали е сигурен PrezzoPazzi.net? Еве што знаеме

ЦениPazzi.net Мара

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Веб-страницата PrezzoPazzi.net е управувана од истата компанија како неуспешниот МараСопинг, затворен пред неколку недели, а веќе има некои луѓе кои се жалат на некои сличности меѓу двете продавници

Дали е сигурен PrezzoPazzi.net? ЦенитеPazzi.net е измама? Еве што најдовме на Интернет

Уште една рунда и друга трка со бројните веб-страници кои нудат супер агресивни цени на производи од сите типови кои имаат многу сомнително функционирање и ова е случајот на веб-страницата PrezziPazzi.net кој исто така нуди производи до супер намалена цена во многу категории на електроника, уреди, спортски производи и вина и шампањ, како и нудење ваучери за купување и картички за подароци.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Марашопингот не работи. Марашопингот е затворен. Како да ги вратите парите

ЦениPazzi.net: Ниски цени, но има повеќе

Продавницата што ветува многу ниски цени на многу производи, исто така 50% попуст на паметни телефони, лаптопи или производи за електроника, но тоа, всушност, создава сензација на мрежата неколку месеци по нејзиното деби и има такви кои ги наоѓаат многуте сличности со доцниот MaraShopping (овде изворот) што се чинеше дека е страница управувана од истата компанија што стоеше зад MaraShopping, што ни дава начин на размислување дека играта на сопствениците е секогаш иста.

ЦениPazzi.net: Сомнежи во врска со плаќањата

PrezziPazzi.net е веб-страница што привлекува купувачи со производи понудени по супер намалена цена но веднаш мора да се појави прагот на внимание, затоа што ако треба бидете претпазливи на ниски цени, Дури и Услови на плаќање, Само банкарска трансфер, се симптом на еден недоверлива и небезбедна продавница и секогаш претпочитам да плаќам со PayPal, така што сè е следи и осигурано.

Како и во претходните страници за измама advstocks.it, sottocosto.online, offerteazero.it е marashopping.it кои веќе се затворени од страна на агенциите за спроведување на законот за прекршоци, потребна е минимална нарачка од 1000 евра за нарачката да се процесира, како и PrezziPazzi.net како што е наведено во условите за плаќање.

Во моментот, страната за услови за плаќање веќе не е достапна, бидејќи страницата е ставена под превентивна наредба од страна на одделот „Фриули Венесија ulулија Трсте“ на полицијата за пошта и комуникации.

ЦениPazzi.net: Сомнежи за регистрираната канцеларија

Конечно, постојат сомнежи за регистрираната канцеларија која е наведена позиционирана на веб-страницата Виа Фратели Угони 36, зграда на Skyline 18, 1-ви кат Бреша (БС) што не е ништо повеќе од кула блок каде што просторот им е посветен на сите компании со мали канцеларии еден до друг и затоа не е вистинска посветена канцеларија.

Дали некогаш купил некој од нашите читатели на PREZZIPAZZI.NET, а исто така и на MARASHOPPING?

Како и секогаш ви препорачувам бидете претпазливи на веб-страниците што ги нудат премногу ниски цени и небезбедни начини на плаќање, како банкарски трансфер или постпејд, додека јас купувам таму каде што има плаќање со PayPal и кредитна картичка за да остане безбеден. Секогаш внимавајте на премногу ниските цени на производите, затоа што никој не ти дава ништо.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!