Дали е Mi-Telefono.com сигурен? Смартфон Xiaomi по неверојатно ниски цени

Mi-telefono.com Супер паметни телефони за супер Xiaomi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Mi-Telefono.com е една од многуте веб-страници на клонирање на оригиналната продавница Xiaomi која продава паметни телефони Xiaomi со супер агресивни цени дури 70% пониски од цените на списокот

Mi-Telefono.com е сигурен? Мислења Mi-Telefono.com? Дали треба да купам на Mi-Telefono.com?

Марката Ксиооми доживува невиден успех и очигледно со успехот измамите се размножуваат и веќе неколку месеци, има бројни веб-страници кои нудат Смартфон Xiaomi по многу ниски цени.

Како што е случајот со веб-страницата it-mi.com и оној за кој известуваме Xiaomi-it.com, сега исто така и страницата Mi-Telefono.com се чини дека ја користи истата тактика, со многу слична веб-страница исто така во дизајн на другите две, исто така текстовите напишани на внатрешните страници и i многу ниски цени на паметните телефони Xiaomi знаат многу за измама.

На Mi-Telefono.com можете на пример купете го новиот Xiaomi Mi 9 за само 200 евра или Redmi Note 7 за само 90 евра и овие поволни цени на сите уреди Xiaomi тие се јасно алармно bellвонче.

Исто како што веќе се случи за другите слични веб-страници само во име на Xiaomi или Mi con цени многу пониски од оние на Интернет, скоро фабрички на смартфоните Xiaomi и иако може да се чини дека е веб-страница на кинеска компанија или во секој случај поврзана директно, барем од она што се чита на белешките на страниците на веб-страницата, страницата Mi-Telefono.com не е дел од Xiaomi ниту е поврзан со или на кој било начин поврзан со познатата кинеска марка.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Дали е Xiaomi-it.com сигурен? Сајт што нуди супер ниски цени на уредите Xiaomi

Mi-Telefono.com: Ниски цени на паметните телефони Xiaomi

На продавницата што ветува многу ниски цени на многу паметни телефони Xiaomi исто така намалена за 70%, влече воздух од измама (Извор) и страницата не е врзана за Xiaomi и затоа апсолутно не смеете да купувате мислејќи дека станува збор за официјален препродавач затоа што Mi-Telefono.com не е.

Во моментов немаме официјални вести од Xiaomi, кои треба да се изговараат на веб-страницата, и да откриеме дали станува збор за измама или не, но цени премногу ниски тие можат да бидат јасен знак за нешто што се крие.

Mi-Telefono.com: Сомнежи во врска со плаќањата

Овде исто така, на Mi-Telefono.com, кој има дизајн на официјалната продавница Xiaomi, но со неверојатни понуди на паметни телефони со супер намалена цена дури и до 70%, што веднаш мора да ве алармира бидете претпазливи на ниски цени, а исто така и каде меѓу Услови на плаќање, е PayPal е отсутен, е уште еден симптом на несигурност.

Кредитни и дебитни картички се прифаќаат, но нема безбеден метод и затоа друг симптом на несигурноста на продавницата, но без PayPal.

Официјални совети и дилери на Xiaomi

Официјалните трговци на мало Xiaomi се Униеро, Mi.com, Амазон, MediaWorld и GearBest, сите други алтернативни продавници, оставете ги сами или побарајте новини на Google за да најдете повеќе информации за тоа и да откриете дали станува збор за измама или не.

Како и секогаш ви препорачувам бидете претпазливи на веб-страниците што ги нудат премногу ниски цени и небезбедни начини на плаќање, како пренесување жица или постпеј, додека Купувам таму каде што има плаќање со PayPal и кредитна картичка за да остане безбеден. Секогаш внимавајте на премногу ниските цени на производите, затоа што никој не ти дава ништо.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!