Дали е Xiaomi-it.com сигурен? Сајт што нуди супер ниски цени на уредите Xiaomi

Xiaomi-It.com измами ниски цени

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Xiaomi-it.com е нова веб-страница која продава уреди за сите вкусови на марката Xiaomi и со цени дури 70% пониски од цените на списоците. Еве што знаеме

Дали е Xiaomi-it.com сигурен? Мислења Xiaomi-it.com? Дали треба да купам на Xiaomi-it.com?

Кој меѓу вас не би сакал купете го новиот Xiaomi Mi 9 за само 140 евра или Redmi Note 7 за само 79,50 евра? Сите што верувам, и тоа е токму она што можете да го најдете на веб-страницата Xiaomi-it.com што предлага поволни цени на сите уреди Xiaomi.

Исто како што се случи со веб-страницата it-mi.com, оваа нова страница исто така ветува цени на бајките на паметните телефони Xiaomi и иако може да се чини дека е веб-страница на кинеската компанија или на друг начин поврзана директно, барем од она што се чита во белешките, веб-страницата Xiaomi-it.com не е дел од Xiaomi ниту придружна компанија.

Xiaomi-it.com: Ниски цени на паметните телефони Xiaomi. Дали има доверба?

Продавницата што ветува многу ниски цени на многу паметни телефони Xiaomi исто така намалена за 70%, и дека според добро упатени извори, страницата би била убава и добра измама (Извор) и страницата не е врзана за Xiaomi и затоа не треба да ја купувате сметајќи дека е официјален препродавач затоа што Xiaomi-it.com не е.

Во моментов немаме официјални вести од Xiaomi, кои треба да се изговараат на веб-страницата, и да откриеме дали станува збор за измама или не, но цени премногу ниски тие можат да бидат јасен знак за нешто што се крие.

Xiaomi-it.com: Сомнежи за плаќања

Xiaomi-it.com е веб-страница што привлекува купувачи со производи понудени по супер намалена цена но веднаш мора да се појави прагот на внимание, затоа што ако треба бидете претпазливи на ниски цени, Дури и Услови на плаќање, каде е PayPal е отсутен.

Кредитните и дебитните картички се прифаќаат, но нема безбеден метод и затоа друг симптом на несигурноста на продавницата.

Официјални совети и дилери на Xiaomi

Официјалните трговци на мало Xiaomi се Униеро, Mi.com, Амазон, MediaWorld и GearBest, сите други алтернативни продавници, оставете ги сами или побарајте новини на Google за да најдете повеќе информации за тоа и да откриете дали станува збор за измама или не.

Како и секогаш ви препорачувам бидете претпазливи на веб-страниците што ги нудат премногу ниски цени и небезбедни начини на плаќање, како пренесување жица или постпеј, додека Купувам таму каде што има плаќање со PayPal и кредитна картичка за да остане безбеден. Секогаш внимавајте на премногу ниските цени на производите, затоа што никој не ти дава ништо.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!