Дали изгубив толку многу следбеници на Инстаграм? Еве што се случи

 Дали изгубив толку многу следбеници на Инстаграм?  Еве што се случи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го чудниот случај на илјадници следбеници на Инстаграм кои исчезнаа за неколку часа. Тоа беше моментален проблем како што беше соопштено од самата компанија. Сега сето тоа треба да се врати.

Дали изгубив толку многу следбеници на Инстаграм? Еве што се случи

Во последниве денови се појави а огромен пад на следбеници на сметките на Инстаграм каде во некои случаи тие биле добро 3 милиони помалку следбеници на единствена сметка.

За неколку часа невреме преку Интернет, каде меѓу извештаите, поплаките и лутината, корисниците испаднаа Инстаграм при што последниот дал само нејасен одговор. Всушност, по генерализираната паника, која ја виде милиони и илјадници следбеници исчезнуваат од сметките низ целиот свет, ситуацијата се врати во нормала за неколку часа, при што сите следбеници се вратија на своите натписи.

Ако првично се зборуваше за вистинска чистење лажни, празни, долгогодишни и бесрамно лажни сметки, Инстаграм веднаш негираше, објави дека има моментален проблем, што резултираше во загуба на следбеници. Само помислете дека уметниците сакаат Ариана Гранде е Igиџи Хадид имаат изгуби 3 и 2 милиони следбеници, соодветно, во еден падно за среќа сè се врати во нормала за неколку часа.

Инстаграм веднаш покажа интерес, бидејќи објави официјална нота во која објави дека работи на пријавените проблеми и затоа сè е решено за неколку часа. Тоа беше само моментален проблем.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!