Дали сакате да креирате веб-страница? Обидете се со GoDaddy, кој се обновува со ново лого

 Дали сакате да креирате веб-страница?  Обидете се со GoDaddy, кој се обновува со ново лого

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Размислувате креирајте веб-страница од нула? Дали сакате да започнете бизнис преку Интернет, но не знаете од каде да започнете? Дали едноставно треба да го регистрирате името на вашата нова веб-страница?

Во сите случаи, првото нешто што треба да направите е да регистрирајте го доменот, т.е. името и адресата на страницата.

За да го направите ова, треба да се потпрете на една од многуте услуги достапни на Интернет, и тука изборот станува многу тежок, бидејќи тие навистина се многу.

Ако пребарувате едноставен, јасен, ефикасен и лесен за управување со хостинг сервис, Ја земам слободата да ве советувам Оди Тато, што патем во овој период целосно го обнови своето лого.

GoDaddy: 78 милиони регистрирани домени и континуирана еволуција

Како што само што очекував, меѓу различните компании кои нудат услуги за хостирање, GoDaddy тоа е сигурно најмногу славно е признати на глобално ниво.

Со добро 78 милиони регистрирани домени, компанијата стои како најпосакуваното решение за секој што сака да изгради веб-страница. Себеси Јас го препорачувам GoDaddy на сите пријатели и познаници кои сакаат да отворат веб-страница од нула.

Како доказ за овој постојан раст и еволуција, Оди Тато неодамна поднесена нејзиното ново лого: ГО.

Како што можете да видите од сликата на почетокот на статијата, со ова ново лого на GoDaddy иконскиот стилски мал човек е напуштен да се пресели во а срце, внатре во кои лесно може да се лоциратеna G и a (GO). Повнимателни очи можат да го видат и Тато Д (искрено не го гледам, но верувам во тоа).

Зошто ова ново лого на GoDaddy? Да се ​​комуницира постојаната заложба на компанијата да се стави во служба на сите претприемачи со лесно поврзување на човекот и технологијата. Новото лого е минимално, динамично и има особено „дигитална“ боја; но тој исто така е пријателски расположен и може да ве опушти. Ова е, всушност, духот што компанијата сака да го сподели со своите корисници: да им даде сила на секојдневните претприемачи, бидејќи преземањето денес, неискажливо значи работа со веб.

Сега кога ве запознав со GoDaddy, ајде да видиме зошто услугата како оваа е толку важна кога сакате да креирате нова веб-страница од нула (но не само).

Што е веб-хостинг? За што е? Што е домен?

Да почнеме од основите.

На домен на веб-страница не е само неговото име, туку и неговото вистинска адреса, што корисникот мора да го напише Интернет-прелистувачот за да стигне до страницата. Да ви дадам поконкретен пример, доменот може да се смета како адреса за дома. Откако ќе се регистрира, станува сопственост на едно лице и не може да го користи некој друг.

Но, каде го купувате доменот?

Едноставно: од услуга веб-хостинг, оној како GoDaddy на пример

GoDaddy не прави ништо освен да ви понуди мрежен простор (замислете како да е заговор на земја) во рамките на кој можете да ја градите вашата веб-страница од нула (замислете ја како да е вашиот дом, кој го градите на земјиштето што сте го купиле )

Сите јасно сега?

Зошто го препорачувам GoDaddy?

Како што веќе споменавме, го препорачувам GoDaddy на пријатели и познаници кои сакаат да создадат нова веб-страница. Но, зошто сметам дека е подобро од другите конкурентни услуги?

Затоа што регистрирајте домен на GoDaddy и купете ја услугата за хостинг тоа е операција едноставен, што трае неколку минути. Откако ќе се регистрира доменот, тогаш, неколку кликања се доволни за да инсталирате апликации и CMS, како што се WordPress и Joomla, но не само.

Покрај тоа, секој хостинг план нуди посветена помош, безбедносен надзор, заштита од хакерски напади, пристап до cPanel и многу повеќе: ова се функции посветени на најпребирливите корисници и се навистина многу важни, особено кога веб-страницата започнува да се полетува. .

Како можам да регистрирам домен на GoDaddy?

Едноставно: само посетете ја страницата посветена на оваа врска.

Во тој момент можете да ги видите сите понуди што ви се достапни и веднаш да го регистрирате вашиот домен. Меѓу многуте, ќе најдете на пример:

  • регистрација на домен и обновување
  • истечен обновување на домените
  • услуги за хостирање
  • креирање на веб-страница
  • Прашање за веб-безбедност и сертификат SSL
  • развој и управување со поштенско сандаче

Пробајте го тоа, тоа ќе биде првиот чекор за започнување на вашата веб-страница, која може да стане ваша онлајн бизнис.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!