Дали се затвора Коди? Ова е наследникот FMC Freedom Media Center

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Дали-се-затвора-Коди-Ова-е-наследникот-FMC-Freedom-Media.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Сигурно ќе прочитате за невремето започнато против Коди што според многумина би го охрабрило пиратеријата на стриминг филмови, фудбал и ТВ серии благодарение на поплавата на додатоци што се создадени.

Иако Kodi не беше создаден со оваа цел на ум Програмерите кои стојат зад најдобриот центар за крос-платформски медиуми, кои моментно се достапни, решија да го затворат проектот Kodi.

Па да, го прочитавте така, Коди ќе се затвори и сега само официјален претставник недостасува.

Веста започна да кружи во воздухот кога Коди заврши во глетката на некои големи малопродавачи кои ги продадоа познатите ТВ-кутии со Коди подготвени да ги користат за пристап до пиратска содржина и од тогаш големите специјалност решија да одат на контранапад.

Па дури и ако додатоците се развиваат од трети страни, а не од тимот на Коди, центарот за медиуми наскоро може да не се ажурира и верзијата 16 објавена пред неколку дена може да биде најнова.

Но, на мрежата случајот веќе избувна и во многу програмери кои веќе го напуштија проектот Kodi, тие би го вратиле од пепелта Kodi но тотално отворен извор именуван FMC, акроним за Центар за слобода на медиуми кои во пракса ќе бидат исти како и Kodi но работат извор со објавен код и затоа се избегнуваат затворање на судски проблеми.

До денес, не знаеме многу за FMC, но од она што го читаме на форумите на инсајдерите, проектот Коди веќе ќе заврши пред неколку недели, време да се заврши верзијата 16 и да се затвори колибата. Ние не знаеме колку FMC ќе биде официјално дистрибуиран и кои платформи ќе ги поддржи.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!