Дали треба да се претстави OnePlus 8 Lite? Еве што знаеме

OnePlus 8 Lite

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus се подготвува да го објави OnePlus 8 Lite, економска (и покомпактна верзија) на својот смартфон со врв од опсегот. Еве ги сликите за прегледување

OnePlus 8 Lite

Неверојатни, но вистинити, првите слики за тоа што се чини дека ќе се појават на мрежата во текот на ноќта OnePlus 8 Lite.

Да точно: OnePlus ќе биде подготвена да претстави верзија со среден опсег на нејзиниот следен врв на опсегот дури и пред поскапите.

Очигледно е дека вестите треба да се земат со клешти, може да биде лажна гласина, но рендерите изгледаат многу вистинити и изворот што ги шири докажано е сигурен со текот на времето.

Затоа, да продолжиме да ја анализираме оваа нова OnePlus 8 Lite, што не треба да трае долго за пристигнување на пазарот.

Дизајн

Да започнеме со естетиката и дизајнот на ова паметен телефон, што би имало тинема рамен екран со централна дупка и, во однос на големината, тој ќе лебди над 6,4, 6,5 инчи според гласините.

Зад себе има простор за голем правоаголен модул во кои би се одвивале 2 камери со некои дополнителни сензори на нивна страна, вклучително и a LED блиц и како би можело да изгледа а Сензор за TOF.

Во моментот немаме информации за каков вид камери ќе најдеме на паметниот телефон, дури и ако очекувам „нормален“ сензор и широк агол, додека зумот треба да биде отсутен (како на другите Lite паметни телефони што веќе ги видовме на пазарот).

Надвор од USB-Type порт порта, одбез приклучок за аудио приклучок за слушалки и една заоблен задниот капак на страните, поминувајќи на димензии треба да имаме фигури околу 159,2 мм во висина, 74 мм во ширина и 8,6 мм во дебелина.

Хардвер и лист со податоци

Во моментот не ги знаеме внатрешните компоненти на овој паметен телефон.

Се претпоставува присуство на процесор со среден опсег Qualcomm Snapdragon 765, но немаме прецизни детали. Сигурно нема да недостасува моќта, но ќе биде пониска од врвот на моделите со опсег што веќе се на пазарот и оние што ќе пристигнат во иднина.

Оперативниот систем, се разбира, ќе биде Андроид 10 прилагодено од типичниот OnePlus Oxygen OS.

Цена и достапност

Во моментот не ги знаеме. Веројатно ќе го погоди пазарот почетокот на 2020 година.

Сè уште очекувам а продажна цена не поголема од 500 евра, во спротивно, би имало повеќе смисла да се купи кој било “стар” модел на врвот на опсегот OnePlus, како што е OnePlus 7 или , кои сега се движат околу таа бројка на која било интернет продавница.

Што мислам за OnePlus 8 Lite?

Со години со нетрпение очекувам да произведувам паметен телефон „OnePlus“ моќен како врв на опсегот, но и повеќе мал, лесен и компактен.

Можеби ова е OnePlus 8 Lite е она што го чекав некое време, но ќе дознаам само кога е официјално.

Секако OnePlus 8 Lite нема да биде најкомпактниот паметен телефон досега, но се надевам дека барем не е толку голем, тежок и гломазен како најновиот врв на опсегот што го започна компанијата.

Ако димензиите не беа претерани и процесорот е доволно моќен, тогаш ќе го купам во лет: со години сакав да се вратам во OnePlus, но смартфоните на компанијата се навистина претерани и премногу тешки од моја гледна точка.

Е видиме, треба да биде близу до лансирање.

И што мислите за OnePlus 8 Lite? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!