Дали Samsung Galaxy S20 е водоотпорен? ОВДЕ е одговорот

 Дали Samsung Galaxy S20 е водоотпорен?  ОВДЕ е одговорот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Може ли да го потопам Galaxy S20 во вода? Дали се нови водоотпорни Samsung Galaxy S20, Galaxy S20 + и Galaxy S20 Ultra? Еве што треба да знаете

Галакси S20 водоотпорен

Новите паметни телефони на Samsung Galaxy S20 конечно беа официјално претставени и во Италија и веќе се достапни по претходна нарачка натаму Амазон (Samsung Galaxy S20 достапен на Амазон од 929 евра).

Ако ги пропуштивте нашите посветени написи за тоа, еве ги директните врски за да ги откриете сите тајни (и цените) на овие нови и фантастични паметни телефони:

Во оваа статија, сепак, ќе одиме да разјасниме едно од прашањата што корисниците ги поставуваат во овие часови во врска со новите Галакси С20.

Особено, ќе се обидеме да разберете дали Galaxy S20 се водоотпорни и може да се потопи во вода.

Дали Samsung Galaxy S20 е водоотпорен?

Без премногу зборови и без да губите време, можам да ви кажам дека одговорот е АФИРМАТИВ.

Сите Galaxy S20 се водоотпорни и сертифицирани за IP68.

Ова значи дека паметните телефони Samsung можат да бидат потопени во вода до 1,5 метри за максимално време од 30 минути без да бидат оштетени.

Се разбира, не можете да нуркате длабоко со овие паметни телефони, но можете да ги однесете на базен за да фотографирате неколку фотографии без да се грижите премногу и без да ризикувате да го направите уредот неупотреблив.

Заклучоци

Со овој напис на Галакси С20 ние завршивме

За какви било други сомнежи или прашања, оставете коментар и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!