Дали Xiaomi Малезија го искушува пристигнувањето на Mi 9T Pro?

Apakah Xiaomi Malaysia Menggoda Kedatangan Mi 9T Pro?

Xiaomi Малезија денес објави тизер нејзината страница на Фејсбук и Твитер што сугерира серија нови производи што може наскоро да бидат пуштени во продажба во Малезија. Еден посебен дел од сликата е нешто интересен, иако можеби Xiaomi Малезија е исто така илузорна закана Mi 9T Pro.

ОГЛАС

Официјално, во моментов нема Mi 9T Pro во каталогот Xiaomi. Сепак, уредот има траги веќе видено неколку пати во текот на изминатите неколку месеци и со оглед на фактот дека Mi 9T е во основа бренд кој го менува Redmi K20, многумина очекуваат дека Xiaomi ќе го објави Redmi K20 Pro како и Mi 9T Pro исто така.

Една од најголемите разлики помеѓу Redmi K20 Pro и не-Pro е фактот дека овој телефон е опремен со процесор Qualcomm Snapdragon 855. Покрај поддршката за брз полначи од 27W, моделот Pro има и задна камера која е опремена со сензор Sony IMX586, а не со Sony IMX582 кој е опремен со не-Pro модели иако и двата сеуште сензори од 48MP.

Покрај Mi 9T Pro, покажаа и тизерки Mi Electric Scooter Pro и Ми вистински безжични слушалки. Секако, постои и Mi Band 4 што е нешто што Xiaomi Malaysia го искуша одделно минатата недела.

Да се ​​биде занимавач, Xiaomi Малезија не дава дополнителни детали покрај сликата. Значи, да видиме дали овој нов уред ќе го направи своето деби на претстојниот старт на малезискиот Mi A3 овој викенд.