Датум на објавување & # 039; Трин 4 & # 039; Поставете за 8 октомври на сите платформи

Tanggal Rilis 'Trine 4' Ditetapkan Untuk 8 Oktober di Semua Platform
„Трине 4“ конечно го откри официјалниот датум на објавување, и скоро е тука.

Трине 4: принцот во кошмар информации за датум на објавување штотуку се спуштија, а fansубителите на чудната франшиза за странично движење можат да се надеваат дека авантурата ќе продолжи да доаѓа на 8 октомври 2019 година.

Детали за претстојното издание на игри беа откриени денес во новиот трејлер, кој беше објавен на развивачот на игри на канали на YouTube, Фрозенби и издавач на режимот игри.

Веќе знаеме дека есента 2019 година е целниот опсег во предвид Трине 4, благодарение на прегледните делови од минатиот март за кои мислевме дека изгледаат одлично, се уште неколку месеци оддалечени од објавувањето. Но, денешното соопштение од 8 октомври се намали на најстрашниот месец во годината – совршен за игри за кои знаеме дека имаат зомби, гигантски волци и други кошмарни суштества.

Додека претходниот трејлер главно се однесува на приказната зад себе Трине 4Најновите ревии се повеќе на страната на игра, фокусирајќи се на нови непријатели, битки, вештини и загатки. Покрај тоа, краткиот фокус е ставен на новиот 4-плеер мулти-плеер соживот во играта – малку судирајќи се со традиционалните работи на максимум тројца играчи во играта.

Покрај тоа Трине 4 Најавите за датум на објавување, исто така, доаѓаат повеќе вести Тримина: Крајна колекција, кој ќе биде достапен на сите главни платформи (PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch и компјутер). Тоа Најдобра колекција ќе ги прикаже претходните три Трине игра, како и најновата Трине 4. Датум на издавање за Најдобра колекција исто така, 8-ми октомври, што значи дека не мора да чекате да извршите франшиза, ако сте доцна конвертирани.

„Трине 4“ се чини дека се враќа во форма со 2.5Д

Франшизата „Трине“ е позната по прекрасното опкружување.

Беше направено едно од најголемите критики Трине 3 беше неговото инсистирање да се пресели од испробаната и вистинска 2.5D франшиза со странично движење до помоќна 3D игра. Но, Трине 4 бараат начини да намалите некои од овие амбиции и да се вратите на фокусирана игра што помага да се градат серии со високи цени.

Враќањето на традиционалниот пристап до 2.5Д се дискутира понатаму во издавачот на Модус игри Инди пристап – Мини развој на видео блог што запишува неколку одлуки и процеси кои овозможуваат игри да се допаѓаат Трине 4 да се собереме

„Со Трине 3 би можеле да добиеме малку амбициозни и да одиме за целосно 3D “, рече elоел Кинунен, потпретседател на инвеститорот на Фрозенбит. „Ние ги потценуваме предизвиците што ќе се појават. . . Завршивме во некои потешкотии како во самата игра, така и како компанија со финансиска состојба. Тоа е прилично тешка сума за нас. “

Сега, 2.5D се врати со менито Трине 4.

„Тоа го сакаат играчите, тоа е она што го сакаме“, продолжи Кинунен. Тоа значи дека враќањето на 2.5Д не беше исполнето само желбата на еден навивач, туку и желбата на тимот за развој да се врати на она што беше најуспешно за серијата.

‘Trine 4: Nightmare Prince’ ќе биде објавен на 8 октомври 2019 година. Willе биде достапен на PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch и PC. Ова е сложувалка / акција платформерка за странично движење, креирана од развивачот на игри Frozenbyte и објавена од Modus Games.

Откријте го трејлерот „Трине 4“ за датум на издавање (8 октомври)