Дебитираше LG G8X ThinQ, LG со двоен екран, на IFA 2019

LG G8X ThinQ Images

LG се приклучи на категоријата на преклопен мобилен телефон. Да, не, туку другите јужнокорејски технолошки гиганти го лансираа LG G8X ThinQ кој е додаток со два екран. Системот на уредот се склопува, а потоа се отвора за да прикаже два екрани каде можете да направите и да уживате повеќе. Беше споменато пред само еден месец, па дури ни беа презентирани рендери за слики од OnLeaks и PriceBaba. Гледајќи ги официјалните фотографии од новиот мобилен телефон, сликата не е како нов телефон со Android.

За LG се вели дека лансира нови производи на конференцијата IFA 2019 и се чини дека компанијата штотуку започна. LG не е нов за концептот со двојни екрани. Во минатото, слушнавме за лизгачот на Android со двојни екрани со LG, за двојниот екран LG Flip II и за LG Switch. Денес, LG G8X ThinQ е претставен со новиот додаток на LG Dual Screen.

LG G8X ThinQ не е навистина „преклопен“, но сигурно може да се склопи при употреба на новиот LG Dual Screen. Екранот не е флексибилен, но има два дисплеи што може да бидат доволни. Слично на она што беше лансирано со V50 ThinQ, но е ажурирано.

Фотографии од рацете на LG G8X ThinQ:

Многу луѓе сакаат поголем екран и LG G8X ThinQ со LG двоен екран го нуди. Тоа е нешто што може да му помогне на LG да ги постигне своите цели. Не велиме дека LG нема вистински флексибилен телефонски план што може да се свитка, но е потребно време. Willе прифатиме само рендери, како што се телефони за преклопување на LG со двојно поголем дизајн и поддршка за стилос.

Официјална фотографија на LG G8X ThinQ Press:

За прегледување на новиот LG Dual Screen, овој уред има секундарниот екран од 6,4 инчи, USB, изрез без камера, 2,1 инчен преглед на екранот од надворешната страна и 360 Freestop Hinges. LG G8X ThinQ е опремен со 6,4 инчен екран, FHD + резолуција, Qualcomm Snapdragon 855 процесор, три поставки за задната камера (12MP со супер широк агол OIS + 13MP камера), 32MP селфи стрелец, батерија 4000mAh со безжично полнење, 6 GB RAM, складирање Внатрешен 128 GB и слот за microSD картичка. Телефонот одржува 3,5 милиметарски приклучок за слушалки. Отпорноста на вода / прав на телефонот на IP68 е сè уште важна карактеристика.