Детална цена на iPhone 11 и iPhone 11 Pro: Колку чини Apple? …

iPhone 11 y iPhone 11 Pro precios detallados: ¿Cuánto cuesta Apple¿Los nuevos iPhones cuestan? 1

Детални цени на iPhone 11 и iPhone 11 Pro: Колку чинат Apple? Новите iPhone телефони чинат? еден

Дали сакате да знаете колку чинат новите iPhone-а? Вие дојдовте на вистинското место, каде ќе ви кажеме колку ќе чини секој од новите телефони пред датумот на објавување на iPhone 11.

Новите iPhone-и може да ги поставите пред почетокот на 13 септември, а датумот на објавување на iPhone 11 ќе биде 20 септември.

Се разбира, ова се цени без SIM и со нетрпение очекуваме да се занимаваат договори со iPhone 11 со нас во текот на неделата; Ние, исто така, ќе ви донесеме најнови вести за нив овде додека ги добиваме.

Знаеме на кои мрежи ќе бидат достапни новите уреди.

Во Соединетите Држави, AT&T, Sprint, T-Mobile и Verizon потврдија дека ќе ги додадат iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max во своите опсези во сите варијации на бои.

Во Велика Британија, iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max се потврдени од Carphone Warehouse, BT, EE, Sky Mobile, Tesco Mobile, Three, Virgin Mobile, Vodafone и O2.

Sky Mobile вели дека цените на договорот започнуваат од 32 фунти за iPhone 11 и има договор што ќе ви заштеди 180 фунти доколку добиете iPhone 11 на план од 36 фунти со 10 GB податоци.

цена на iPhone 11

Стандардниот iPhone 11 ќе се рангира повисоко од iPhone XR, со што дополнително ќе се намали цената на тој повеќебоен телефон. IPhone XR ќе продолжи да се продава, почнувајќи од 599 $ / 629 фунти, што претставува одлична цена за толку моќен телефон.

Тоа значи дека iPhone 11 сега ќе биде сегашен ниво на телефон на Apple со тековната генерација чини 699 долари и 729 фунти за основниот модел 64 GB. Верзијата со 128 GB чини 749 УСД / 779 фунти, а моделот 256 GB чини 849 УСД / 879 фунти. Да, сите тие се директни цени од американскиот долар до фунта фунта, како одраз колку далеку падна фунтата.

iPhone 11 Pro цена

IPhone 11 Pro започнува од 999 долари и 1.049 фунти за 64 GB, 1,149 долари / 1,199 фунти за 256 GB и 1,349 долари / 1.399 фунти за 512 GB. Тоа е природна замена за прекинатиот iPhone XS.

IPhone 11 Pro Max чини 1,099 долари / 1,149 фунти за 64 GB, 1,249 долари / 1.299 фунти за 256 GB и 1,449 долари / 1.499 фунти за 512 GB. Ова ќе го замени iPhone XS Max, кој исто така е прекинат.

Можете да ги видите најновите зделки за повеќето Apple подолу, ќе ги најдете тековните телефони, како и што да направите ако сакате да го промените вашиот тековен iPhone за да добиете нов.

Најдобри понуди на Apple iPhone XS Max

верверица_видер_148314

Најдобри понуди на Apple iPhone XS

верверица_видер_148319

Најдобри понуди на Apple iPhone XR

верверица_видер_148311

Најдобри понуди за iPhone X на Apple

верверица_видер_148326

Најдобри понуди за iPhone 8 на Apple

верверица_видер_148694

Најдобри зделки за Apple iPhone 8

верверица_видер_148693

Пронајдете ги најдобрите договори со договор за Apple iPhone

Дали сè уште пребарувате? Не сте виделе нешто што ви се допаѓа? Слободно можете да го користите селекторот на понуда за iPhone подолу за да ја пронајдете вашата идеална понуда.

Само користете ги паѓачките менија и лизгачите за да најдете идеален договор за iPhone. Без разлика дали сакате повеќе податоци или неограничени минути, сигурно ќе има договор за вас.

Најдобрите зделки за ажурирање на Apple iPhone

Ако може да се надополни денес, Магацинот Carphone има специфични понуди за надградба кои не се достапни за нови клиенти, или видете ги мрежните врски подолу.

 • EE ажурирања
 • O2 ажурирања
 • Ажурирања на Водафон
 • Три ажурирања

Најдобрите Apple iPhone се занимаваат насекаде

 • Продавници за iPhone на Apple во магацинот Carphone
 • Договори за iPhone на Apple од Mobiles.co.uk
 • Достапни услуги за iPhone со достапни цени на Apple
 • Apple iPhone се занимава од Fonehouse
 • Apple iPhone се занимава од директни мобилни телефони
 • Apple iPhone се занимава во EE
 • Apple iPhone се занимава на O2
 • Apple iPhone се занимава со Водафон
 • Apple iPhone се занимава на три