Детално откриени спецификации на Realm 5 и Realm 5 Pro; Сега е закажано да биде промовирано на 20 август

Realme 5 Dan Realme 5 Pro Specs Sebagian Diungkap; Sekarang Dijadwalkan Akan Diluncurkan Pada 20 Agustus

Realme 5 направи надразнување по задевање, при што секој датум на објавување очигледно води кон следниот заканувач. Сега, се чини дека конечно имаме нешто поизвесно. Деталите за телефонот сега се откриени на индиската страница за е-трговија Флипкарт. Телефонската страница на страницата, исто така, доаѓа со вистински датум на започнување и листови со спецификации за малку.

ОГЛАС

Да започнеме, сега знаеме која е улогата на секоја камера. Главниот стрелец доаѓа со отвор на пиксели од f / 1.8 и 1,25μm. Не се споменува пребројувањето на пикселите, иако компанијата претходно ја промовираше на првата поставка за камера со камера од 64MP во светот на телефонот.

Ова е проследено со ултра широк агол од 119 степени, макро леќи и портретиви леќи. Други артикли на познатиот лист за спецификација се батерија од 5000mAh и чипсет Qualcomm. Вториот, според GSMArena, најверојатно е Snapdragon 665, врз основа на списокот Geekbench.

Детално откриени спецификации на Realm 5 и Realm 5 Pro;  Сега е закажано за лансирање на 1-ви август

Интересен е Realme 3 Pro, заснован на ограничени достапни информации. Доаѓа со главна камера од 48MP Sony IMX586 наместо 64MP што може да биде на основниот модел. Вистинскиот капацитет на батеријата сè уште не е откриен, но поддржува VOOC Flash Charge 3.0, што дава моќност од 55% за 30 минути. Realme 5 Pro исто така ќе биде опремен со чипсет Qualcomm, но нема индикации за кој.

Флипкарт наведува дека Реалме 5 официјално ќе биде откриен на 20 август. Тогаш ќе бидат откриени дополнителни детали за двете спецификации на мобилниот телефон. Изгледа дека треба да почекаме до тогаш за да дознаеме повеќе за Realme 5 и Realme 5 Pro.

(Извор: Флипкарт (1), (2) преку ГСМАрена)