Диего Пиацентини, менаџер на Амазон, во команда на канцеларијата за технологија на италијанската влада

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

И како молња на премиерот Матео Ренци обезбедува изведба на Диего Пиацентини, супер менаџер на Амазон и поранешен силен момент на „Епл“, да ја води канцеларијата за дигитална технологија на Палацо Чиги.

Веста е неверојатна затоа што некогаш нашата земја потсетува на овчарката на „емигрант“ во странство и кој гледа внатре Диего Пиацентини еден од најпаметните умови во технологијата што можеме да го најдеме кај нас. Значи, за следните две години Диего Пиацентини ќе ја предводи канцеларијата за дигитална технологија по преземањето на двегодишно очекување од Amazon, компанија која ја изгради заедно со нејзиниот основач.

Пијацентини исто така беше поранешен менаџер на Apple и во моментот е претставен вистинскиот технолошки скок во технологијата за нашата земја. Еве го изданието на Пјацентини:

Тоа е начин да giving вратам нешто на земјата во која сум роден и живеел 40 години од мојот живот. Како прво, лекцијата никогаш не е да се каже дека „никогаш нема да успее“. И втората е дека станува збор за организирање околу големи идеи. И може да се направи ако ги имате основните градежни блокови: иновативно размислување, да бидете транспарентни и самокритични, долгорочен вид, да не бидете опседнати со краткорочни резултати и да го ставите клиентот на прво место. Нема потреба да менувате култура, само размислете големи и останете фокусирани. Ова е она што ќе го направам.

Меѓу примените комплименти ги наоѓаме и оние од Effеф Безос, основач на Amazon, и очигледно оние од Матео Ренци.

Се надеваме дека добриот Диего носи технолошки иновации во нашата земја како никој досега не успеал. Тој широкопојасен интернет е со вас.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!