Дизајн на материјал е присутен во Google Chrome за iPhone и други

Google ја редизајнираше апликацијата Chrome и додаде нови функции за iPhone и iPad

Пристигна во новата верзија на продавницата за апликации на Apple на Апликација за веб-пребарување на Google, зборуваме за Chrome за iOS уредите. Во оваа нова верзија тие избраа да вклучат нов минималистички дизајн што го усвоија во најновата верзија на оперативниот систем Андроид, покрај тоа што го вклучија и во многу други апликации, познати како Material Design. Ги добиете сите новости за ова ажурирање и преземете ја апликацијата подолу.

Дизајн на материјал е присутен во Google Chrome за iPhone и други 2

Со Chrome за iOS може да се движите уште побрзо и повеќе

Со него Веб прелистувач на Google за iPhone и iPad, Chrome, Можете брзо да се движите низ Интернет со вашиот мобилен уред уживајќи го истиот дизајн и функционалност како на верзијата со работната површина. Покрај тоа, благодарение на вашата сметка на Google, можете да продолжите таму каде што ја оставивте на еден од другите уреди, можете исто така да направите говорно пребарување и да заштедите до 50% од користењето на податоците додека пребарувате.

Благодарение на Chrome можете да ги синхронизирате сите ваши уреди лесно да ги видите јазичињата и обележувачите што ги имате на други луѓе. Можете да заштедите до 50% од мобилните податоци благодарение на технологијата што ја развивте, што ви овозможува брзо навигирање и пребарувањето станува попаметно затоа што резултатите се појавуваат веднаш како што пишувате, што ви овозможува брз пристап до страниците што сте ги посетиле претходно.

Користете ја магијата на гласовното пребарување на Google за да пронајдете одговори на вашите прашања додека движете без да го напишете вашето прашање, а Хром лесно чита веб-страници на кој било јазик. Можете исто така да отворите што повеќе јазичиња како што сакате и брзо да се преместите од едно јазиче до друго како да фаќате палуба со карти. Се разбира, можете да истражите и приватно користејќи режим на инкогнито.

Што е ново во верзијата Хром 40.0.2214.61

Преку ова ново ажурирање, можете да уживате во следниве подобрувања:

  • Нов дизајн со материјал дизајн кој комбинира впечатлива графика, повеќе текови движења и површини на допир.
  • Оптимизација за iOS 8 и поголема компатибилност со мобилниот телефон.
  • Поддршка е пренесување на содржината на Chrome во вашиот основен прелистувач на OS X.
  • Подобрувања на стабилноста и поправки на грешки.

Преземете Chrome за iPhone и iPad од App Store

Ако сè уште немате Официјална апликација на веб прелистувач на Google за iPhone и iPad, Можете да го инсталирате преку директната врска за преземање, од App Store, која ќе ја најдете подолу.

Chrome, веб прелистувач на Google на App Store, бара iOS 7.0 или понов. Компатибилен со iPhone, iPad и iPod touch. Оваа апликација е оптимизирана за iPhone 5, iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Достапно е на следниве јазици: шпански, германски, норвешки, норвешки, каталонски, чешки, кинески, корејски, хрватски, дански, словачки, фински, француски, грчки, хебрејски, хинди, унгарски, индонезиски, англиски, италијански, јапонски, малезиски, Холандски, полски, португалски, романски, руски, шведски, тајландски, турски, украински, виетнамски, арапски.