Дизни + сега е достапен за „пред нарачки“ без понуди за бонус

Disney + sekarang tersedia untuk "pre-order" tanpa tawaran bonus

Дали сте возбудени за претстојната апликација за стриминг Дизни + за која зборува Дизни изминатата година? Па, најновите вести за услугата Netflix за надеж-за-удар се дека сега можете да порачате однапред неколку месеци пред да замине во живо на сите, или барем земјата каде што првично ќе биде достапна. Можеби ова е првпат да добиеме период за нарачки за услуги преку Интернет стриминг, така што може да биде малку збунувачки за некои луѓе.

Обично, кога еден бренд продава пред нарачки за своите производи, тие го прават попривлечен и попривлечен за клиентите со тоа што нуди дополнителни понуди. Сепак, овој период пред резервација на Дизни + не нуди ништо друго освен фактот дека вие сте еден од првите клиенти што се регистрирале за оваа услуга. Willе има седумдневно бесплатен пробен период, но ова може да биде нешто што ќе им се понуди на сите исто така.

Ако не сте ги прочитале вестите за Дизни +, таа ќе ги поседува сите својства на Дизни, Пиксар, Марвел, Војна на Starвездите, Националната географска и други Дизни својства. Ова значи дека скоро сите најголеми и најпопуларни филмови и ТВ-емисии во светот би можеле да бидат тука. Уште подобро, тие имаат и реклами за пакети кои вклучуваат Дизни +, ЕСПН + и Хулу со реклами. Значи, тоа значи дека добивате и телевизија во живо и спорт, заедно со сите својства на Дизни, споменати погоре. Исто така, ќе добиете 25 оригинални серии на лансирање и 10 оригинални филмови во првата година.

Кога ја нарачувате Дизни +, всушност не добивате ништо. Вие ќе можете да започнете со проследување на денот на преносот во живо, кој е на 12 ноември. Ако сакате да се претплатите на пакетот „Дизни +“, мора да почекате до денот на започнување за да започнете да се претплаќате. Тие, исто така, претходно понудија неколку пакети за претплата за да ги изберат носителите на членство во Дизни, вклучително и оние кои присуствуваа на неодамнешното излагање Д23.

Пријавувањето на Дизни + ќе биде 6,99 $ месечно или 69,99 $ годишно, што е поприфатлива од повеќето нејзини конкуренти таму. Овој пакет ќе биде со цена од 12,99 $ месечно, така што е исто така доста прифатлив со оглед на сè што оди со тоа.