Директен преглед на Нинтендо за 4 септември 2019 година

Nintendo Direct datang 4 September 2019

За време на презентацијата на видео во живо на Nintendo Direct, Nintendo најави многу нови игри кои доаѓаат во системот Nintendo Switch, вклучувајќи ја мега-хит играта Blizzard Overwatch Legendary Edition, како и игри започнати денес, како што се Divinity: Original Sin 2 – Definitive Edition. Nintendo исто така, дава нови детали за играта што ќе биде објавена порано, како што се The Legend of Zelda: Awakening на Link, Луиџиската палата 3, Покемон меч и Покемон Шилд.

Другите најважни страни на презентацијата Nintendo Direct вклучуваат воведување на Тери Богард од серијалот Fatal Fury како борец DLC кој може да се игра на четвртото место во играта Super Smash Bros. Крајно што дојде во ноември, обелоденување на класични Super NES игри што дојдоа до Nintendo Switch Online услугите и објави на сакани игри како Return of the Obra Dinn, Tokyo Mirage Sessions #FE и конечната верзија на оригиналните Xenoblade Chronicles, сите се упатија кон Nintendo Switch.

„Nintendo обезбеди нова содржина за Nintendo Switch во текот на целата година, а тој ритам ќе продолжи до 2019 година и ќе влезе во новата година“, рече Нинтендо од Америка, постар потпретседател на продажба и маркетинг, Ник Чавез. „Сопствениците на Nintendo Switch можат да играат како што сакаат, кога и да сакаат, со огромна библиотека на игри за сите типови играчи. “

За да го видите целото видео на Nintendo Direct, посетете ја https://www.nintendo.com/nintendo-direct. Некои од најважните светла изразени во видеото вклучуваат:

 • Легендарно издание на пренасочување: Tracer, Mei, Hanzo и сите други шарени ликови од многу популарната онлајн игра Пречекорување ќе дојде до Nintendo Switch. Мултиплеер со голема брзина игри закажани за лансирање од Nintendo Switch на 15 октомври. Пред-купувањето во Nintendo eShop започнува денес.
 • Ајде Тери Богард Super Smash Ultimate брошура: Објавен во ноември, Тери Богард од класичната борбена франшиза СНК Фатален бес Придружи се Super Smash Ultimate брошура како борец кој може да се игра. Тери Богард е дел од Super Smash Ultimate брошура Fighters Pass, кој вклучува пет пакети Challenger кога ќе бидат ослободени, секој со еден борец DLC, една етапа и неколку музички нумери. Fighters Pass може да се купи по предложена малопродажна цена од 24,99 $, при што секој пакет предизвик е достапен за 5,99 $ за секој.
 • Бањо и Казуи Придружи се на битката: Од денес, Бањо и Казуи се популарни Бањо-Казуои се приклучија низа игри Super Smash Ultimate брошура. Новите борци се дел од третиот пакет Dallen Challenger (се продава одделно). Покрај ликовите, играчите ќе можат да уживаат и во сцената Mount Spiral, како и музички нумери од класични игри.
 • Xenoblade Chronicles: Definitive Edition: Монолитскиот еп Xenoblade Chronicles Играта, која првично беше лансирана во 2012 година на системот Wii, е предодредена да се прероди како Nintendo Switch Xenoblade Chronicles: Definitive Edition. Играта, која ги раскажува авантурите на Шулк и Фиора, е предвидено да биде лансирана Nintendo Switch во 2020 година.
 • Супер Нинтендо систем за забава – Nintendo Switch On: Супер НЕС игри ќе дојдат Nintendo Switch – и тие се бесплатни за секој што има членство на Nintendo Switch на Интернет! Од утре на 5 септември ќе бидат лансирани 20 класични Супер НЕС игри за Nintendo Switch услугата преку Интернет:
  • Супер Марио Светот
  • Супер Марио Карт
  • Легендата на Зелда: Линк до минатото
  • Супер метроид
  • Трка за трки FX (Достапно за прв пат од првичното издание на Super NES!)
  • Земјата на соништата на Кирби 3
  • Супер Марио свет 2: островот Јоши
  • Starвезда лисица
  • Ф-ЗЕРО
  • Пилотингс
  • Курс за соништа на Кирби
  • БРАВ БРАТ
  • Здив на оган
  • Демон Крест
  • Oeо и Мек 2: Изгубени во тропските предели
  • СУПЕР Е.Д.Ф. СИЛНА ЗАШТИТА НА ЗЕМЈАТА
  • Духови Супер духови
  • Супер Пујо Пујо 2 (Достапно за прв пат во САД!)
  • Супер фудбал (Достапно за прв пат од првичното издание на Super NES!)
  • Супер тенис (Достапно за прв пат од првичното издание на Super NES!)

Сите овие супер НЕС игри можат да се играат со активни Nintendo Switch Online функции, вклучително и игра со мултиплеер во одредени игри и говорен разговор преку апликацијата Nintendo Switch Online *. Поени за одложување и лесна за употреба Rewind функција која им овозможува на играчите да репродуцираат делови од играта, исто така, ќе бидат достапни на стартувањето. Повеќе супер НЕС игри ќе се приклучат на колекцијата во иднина, додавајќи ја растечката класична библиотека на Nintendo Switch членови на Интернет, вклучувајќи повеќе од 40 игри од оригиналниот систем за забава Nintendo. За пристап до играта, сопственикот на Nintendo Switch мора да има активно членство за онлајн услугата Nintendo Switch.

 • Контролер за забавни системи Супер Нинтендо: За враќање на оригиналното чувство на играта Супер НЕС, Nintendo Wireless Wireless Controller-Entertainment Controller ќе биде достапен како специјална понуда само за членовите на Nintendo Switch на Интернет **. Штом контролорот е достапен за купување, можно е да нарачате до четири контролори на сметката Nintendo на https://www.nintendo.com/super-nes-controller/, со цена од 29,99 $ секоја од нив.
 • Сесии во Токио Мираж #FE Encore: На игри што го обединуваат светот на Fire Emblem и ATLUS ќе дојде Nintendo Switch. Tokyo Mirage Sessions #FE Encore е познатата Nintendo Switch RPG верзија која првично беше лансирана на системот Wii U.Оваа нова верзија на играта содржи нови песни кои не се во оригиналните и новите елементи на приказната и можноста да ги носат во движење! Tokyo Mirage Sessions #FE Encore беше лансиран за Nintendo Switch на 17 јануари
 • Тетрис 99 – Вер. Ажурирање 2,0 + DLC: Дигиталната верзија на играта Тетрис 99 се ажурира! 99 Invictus Тетрис режим е тука … но не е за слабо срце. Играчите дури и не можат да го играат, освен ако не го достигнат статусот TETRIS MAXIMUS, што значи да се добие прво место барем еднаш во традиционалниот режим на онлајн тетрис 99. Покрај режимот Invictus, Дневни мисии ќе бидат додадени во тетрис 99 за сите да уживаат. Со комплетирање на оваа мисија, играчите ќе добијат билети во игра за да разменат со најразлични специјални теми. За да ги покажете достигнувањата, ќе бидат додадени и икони за нови плеер! Надвор од сето ова, ќе дојде втор бран на содржина за оние кои купуваат DLC на Big Block. Во режимот 2P Share Battle, споделете го контролерот Joy-Con за двајцата спротивставени играчи и процесорот. Во режимот Local Arena, пријателите можат да се соберат приватно за да се борат преку новиот локален безжичен мултиплеер. Ажурирањето на верзијата 2.0 и новиот платен DLC за Tetris 99 ќе биде лансиран утре, 5 септември. Исто така, физичката верзија на тетрис 99 ќе биде достапна почнувајќи од 6 септември, и ќе ги содржи сите Big Block DLC плус 12-месечно индивидуално членство за Nintendo Switch Online по предложената цена за малопродажба од 29,99 $.
 • Одг меч / Одг штит: Нови детали (и два нови Одг!) Беа откриени за играта Pokemon Sword и Pokémon Shield, лансирани специјално за Nintendo Switch на 15 ноември.
  • Полтеагист е вид на духови Покемон и прави куќа за себе со тоа што се крие меѓу садовите во хотелите и рестораните. Неговото тело е направено од чај, па дури може да му овозможи на доверлив тренер да го вкуси чајот. Летечките минијатури и типовите на вода ќе голтаат сè што изгледа доволно здраво. Има ексклузивна способност наречена ракета Гулп. Кога користите сурфање или нуркање во борба, ќе се бори кога ќе биде нападнат.
  • Играчите ќе можат да патуваат низ новиот регион Галар во стил. Во оваа игра, играчите можат да го носат својот главен тренер на врвовите, дното, надворешната облека, нараквиците, новите фризури, па дури и малку шминка. За време на нивното патување, играчите можат да кампуваат во кое било време во Покемон Камп. Додека се таму, играчите можат да играат со Покемон и подобро да ги запознаат. Во новата Дива област, играчите можат да ги посетат и логорите на другите играчи. До четири играчи и нивниот Одг можат да се дружат во заедничкиот камп. Покемон камп е исто така одлично место за готвење Кари на Рајс. Во мечот Покемон и Покемон штит, има многу вкусни видови кари на оризот кои можат да се регистрираат кај Кари Декс.
 • Легендата на Зелда: Л.Заживување на мастило: Најновата авантура на Линк е скоро тука! Во легендата на Зелда: Будење на врската, играчите можат да постават стекнати простории во авантури за да создадат специјални зандани. Завршената зандана може да се зачува во компатибилни амибо фигури во серијалот „Легенда на Зелда“ или во сериите „Брисеј Super Smash“. за да можете да ги споделите со пријателите. Новата фигура на амибо линк инспирирана од стилот на играта ќе биде лансирана на 20 септември, истиот ден како и играта.
 • Куќа на Луиџи 3: Секој кат од прогонуваниот хотел во дворот на Луиџи 3 е различна тема, вклучувајќи ги и пирамидните аранжмани во Tomb Suites, подот во дискотеката и ресторанот со пирати. Во ново објавениот режим на забави ScreamPark, два до осум играчи можат да се борат едни со други како тимот на Луиџи и тимот на Гоги, дури и со само еден систем Nintendo Switch. *** Тимовите ќе се натпреваруваат за да видат кој може да ги победи најголемите духови, да собере најмногу монети или да ги сруши најголемите цели. Луиџи замок 3 ја отвора вратата на прогонетиот хотел на 31 октомври.
 • Премин на животни: Нови хоризонти: Играчите се приклучуваат на пакетот Vacation Island Island од страна на Nook Inc., и започнуваат опуштен нов живот полн со креативност, шарм и слобода во следната серија во серијалот „Animal Crossing“, која беше лансирана за Nintendo Switch на 20 март 2020 година.
 • ДАЕМОН Х МАШИНА: Оваа нова акциско игра беше лансирана на 13 септември, но играчите кои сакаат да направат силен механизам за рундата, можат да ја пробаат бесплатната демо верзија на играта почнувајќи од денес. Во демото на Пролог, играчите ќе ги возат своите механизми до почетокот на играта, а целиот постигнат напредок ќе биде пренесен во главната игра. Главната карактеристика на демо е можноста да се игра во локален режим на соработка со најмногу четири играчи ***.
 • Супер Кирби судир: За да го победиме овој злобен шеф, ќе му биде потребен целиот тим на Кирби! Во оваа бесплатна мулти-плеер *** акциона игра, играчите можат да избираат од четири единствени улоги и да им се придружат на тројца други играчи за да ги урнат тешките шефови. Изградете јачина со правење оружје или со употреба на „Епл џинови“, кои можат да се добијат како валута во игра или да се купат со употреба на пари од реалниот свет, за да го дополните Духот (ресурс што се надополнува од време на време), да отворите нови клучеви за пребарување или да тргувате со оружје, оклоп, предмети или налепници за поддршка. Дајте му го Joy-Con контролерот на пријателите да играат локално, и ако имате членство на Nintendo Switch на Интернет, можете дури и да играте на Интернет ****! Супер Кирби Клеш е лансиран исклучиво на активниот Nintendo eShop Nintendo Switch подоцна денес!
 • Божественост: Оригинален грев 2 – Дефинитивно издание: Оваа игра со улоги што ја сакаат и сакаат обожавателите е достапна на Nintendo Switch почнувајќи од денес! Со моќта на Nintendo Switch, играчите можат да убијат чудовишта и да ослободат магија со уште тројца пријатели дома или додека патуваат.
 • Враќање на Обра Дин: Многу е позната и стилска инди игра оваа есен ќе биде на Nintendo Switch. Како иследник за осигурување за компанијата Источна Индија, играчите мора да се качат, да ја истражуваат околината, да се вратат назад со џебниот часовник на Мементо Мортем и да снимаат логични одбивања за да се реши тајната на бродот.
 • Малите градски херои: Во овој нов RPG од Game Freak, развивачот на играта Pokémon, играчите мора да се борат со чудовишта и да соберат поддршка од градските жители, сите од нив остануваат во границите на еден град. Малиот градски херој, кој исто така има музика од креаторот на Андертејл, Тоби Фокс, застана цврсто Nintendo Switch на 16 октомври. Малиот град херој е достапен денес за пред-купување на Nintendo eShop.
 • Смртоносно предупредување 2: Благослов во маскирање: Продолжение на Смртоносна Premonition што води до класичната секта Nintendo Switch. Кога агентот на ФБИ, Алалија Дејвис, отвори истрага за случајот со стариот сериски убијци, таа исто така ја отвори вратата за непознатото. Смртоносно предупредување 2: Благослов во маскирачките кашички и коцкари на Nintendo Switch во 2020 година. Оригиналната игра во оваа серија ќе биде лансирана на Nintendo eShop како Deadly Premonition Origins што започнува денес!
 • Непослушен компанија: Воведување Rogue Company, он-лајн стрелец *** 5-v-5 од студиото Hi-Rez. Во оваа нова ИП, играчите можат да играат против пријатели или директно да се натпреваруваат преку Интернет со тимови кои имаат слични вештини во различни режими засновани на целта. Платениците можат да бидат целосно прилагодени за да одговараат на стилот на играчот. Компанијата Rogue се лизна во Nintendo Switch во 2020 година.
 • Војна на Starвездите: edеди Најт Втори: edеди Исклучен: Може сили да биде со овој класичен Војна на Starвездите. Кајл Катарн, агент на Новата Република, е нашата единствена надеж да престанеме со непослушен edеди. Подгответе го вашиот лампион подготвен, Војна на вездите: edеди Најт Втори: edеди излез ќе дојде Nintendo Switch на 24 септември.
 • ДОО 64: Постојат најмалку 64 причини поради кои навивачите се возбудени од пристигнувањето на класичниот стрелец на прво лице DOOM 64 Nintendo Switch, со можност да го играат секаде каде ќе биде еден од нив. ДООМ 64 беше лансиран од Nintendo Switch на 22 ноември.
 • The Witcher 3: Wild Hunt – Целосно издание: Како Гералт од Ривија, играчите имаат голем свет да истражуваат дома или додека патуваат. Во оваа верзија на играта, сите експанзии и приказни на DLC се подготвени за употреба. The Witcher 3: Wild Hunt – Full Edition доаѓа на Nintendo Switch на 15 октомври.
 • Assassin’s Creed: The Rebel колекцијата: Станете најплашен пират на Карибите во Assassin’s Creed IV: Црното знаме и подоцна се претвора во главниот ловец убијци во Assassin’s Creed: Rogue. Тоа се две игри спакувани со акција од серијата Assassin’s Creed кои освоија награди за една голема вредност! Вклучени се сите претходни DLC со еден плеер, како и нови функции како што се контроли на допир и движење со цел. Assassin’s Creed: Rebel колекцијата беше лансирана за Nintendo Switch на 6 декември.
 • Упорен: Борба за опстанок на работ на дивјак-границата во бесплатната онлајн акција без пинк RPG. Дали се тие ветеран кој сака да убие каде било, или дебитант кој е подготвен да гради наследство, играчите можат да направат стотици опции за опрема и да работат заедно со другите за да го поразат Беемхот со големината на шефот. Верзијата Dauntless на Nintendo Switch беше лансирана оваа година и се карактеризираат со целосни опции за крос-плеј, крос компатибилност и карактеристики на паритет, така што активните играчи на Nintendo Switch можат да им се придружат на милиони силни глобални заедници и, за прв пат, да ги донесат своите Slayers во движење.
 • Експеримент Мана: Отстранета верзија на оваа фантастична авантура ќе се појави Nintendo Switch на 24 април 2020 година. Нова верзија на оваа класична игра во која има целосни изразени карактери и подобрена графика. Играчите кои сакаат да го играат оригиналот можат да уживаат во тоа како дел од играта Колекција на Мана што е моментално достапна на Nintendo Switch.
 • Марио и Sonic на Олимпијадата во Токио во 2020 година: Покрај играње класични мултиплеер настани со Марио, Sonic и сите нивни пријатели, Mario & Sonic на Олимписките игри во Токио 2020, исто така, располага со режими на приказни со еден играч, нови мини-игри и 10 настани во ретро-стил. Овие нови ревии се прикажани во 2D графики во старото училиште, совршени за ретро обожаватели ширум светот. Марио и Сониќ на Олимписките игри во Токио 2020 освоија златен медал на 5 ноември.
 • Амибо е нов – Три нови фигури на Амибо во серијалот Братс Супер Смаш. – Incineroar, Chrom и Simon Simon – ќе започне во продавниците на 15 ноември.
 • НБА 2К20 – За два дена (6 септември), играчите можат да бидат изведени на суд во НБА 2К20 за „Нинтендо Свич“.
 • Надворешниот свет – Истражете го најдалечното достигнување на вселената и запознајте голем број фракции кои сите се натпреваруваат за моќ во надворешниот свет, врзани веднаш кон Nintendo Switch.
 • Само танц 2020 година – Префрлете се на некои од најжешките музички хитови денес на „Just Dance 2020“, појдете на Nintendo Switch на 5 ноември.
 • Ни бр Куни: Отстранет гневот на белата вештерка – Омилените РПГ кои се критички препознаени и сакани од навивачите можат да бидат преземени насекаде кога Nintendo Switch е лансиран на 20 септември.
 • Ilаволот може да плаче 2 – Сметајќи го иконскиот лик на иконата Данте, класичната акциона игра Devil May Cry 2 беше лансирана за Nintendo Switch на 19 септември. Пред-купувањето на Nintendo eShop започнува денес!
 • ГРИД за автоспорт – Вумер! Нинтендо Префрли голема брзина на ГРИД Автоспортот игра на 19 септември. Пред-купувањето на Nintendo eShop започнува денес!
 • Вампир – Играчите кои се жедни за … расположени активности на трето лице со РПГ се третираат крваво кога Вампир беше лансиран за „Нинтендо Свич“ на 29 октомври.
 • Јавете се на Cthulhu – Одговорете на повикот во оваа игра за опстанок хорор RPG, кога Call of Cthulhu го лансираше Nintendo Switch на 8 октомври.
 • Земјоделски симулатор 20 – Земете трактор, гризете ја сламата и добијте го системот Nintendo Switch. Земјоделскиот симулатор 20 одгледува свој Nintendo Switch оваа Зима.

Извор: Нинтендо