ДИСНИК КАЛИ ЗАВРШИ од 1 мај 2020 година: АЛТЕРНАТИВИ

Дизни каналот е затворен

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дизни каналот се затвора на 1 мај: дури и Јуниор веќе не се гледа на Сега телевизија. Дизни Канал и Дизни Јуниор блиски на небото: еве ги алтернативите

Дизни каналот е затворен

Пристигна судбинскиот момент: од 1 мај Дизни канал, историски телевизиски канал за забава, роден 1998 година и посветен на децата, веќе не се гледа во Италија, каде беше вклучени во пакетот Sky заедно со Дизни Јуниор, друга мрежа што има само ги затвори вратите.

Веста за затворањето биле комуницирани некое време од истото Небото, која во последните денови исто така вклучува предупредувачка порака на двата канала, но од денес каналот веќе не се гледа.

Значи, ако барате Дизни канал меѓу каналите на вашата претплата на Скај и не можете да го најдете, тоа не е проблем на вашата или на вашата претплата, едноставно каналот е отстранет од програмирањето на Скај е веќе не е можно да се погледне.

На Сега телевизија, Згора на тоа, Дизни Канал и Дизни Јуниор се заменети со соодветно Цртана мрежа и Бумеранг.

Зошто се затвора каналот Дизни?

Прошталното збогување на двете мрежи за брендирани Дизни се должи истек на управување со правата продаден на Небото за пренос на содржина (според програмата).

Планот е, секако, за зајакнување на девојчето платформа за стриминг Дизни +, кој дебитираше во Италија на 24 март и кој започна со тресок низ цела Европа.

Сите содржини на каналот Дизни, од реномираните серии како што се Хана Монтана и Лизи Мекгваер до детски цртани филмови, тие навистина се достапно во стриминг на Дизни +, што е причината зошто се отстранети од Небото.

Како повторно да го видите Дизни каналот?

Единствениот начин што сè уште имате на располагање да ги видите сите содржини, филмови, ТВ серии и цртани филмови на Дизни канал е да пријавете се за членство во Дизни +.

Како што се очекуваше, на Дизни + ќе ги најдете сите содржини што претходно беа присутни на каналот Дизни.

Алтернативно, можеш продолжете да гледате ПОД ДЕЛ Содржината на Дизни на каналите за бесплатно-воздух на РАИ, Раи Гулп и Раи Јојо, но секако количината на достапни филмови и серии ќе биде помала.

До денес нема други законски решенија за да се гледа Дизни канал во живо или стриминг.

Затворање на канали на Дизни – Заклучоци

Па, со овој напис за затворањето на каналот Дизни, завршивме.

Како што видовме, Дизни Канал и Дизни Јуниор затоа остави Небото но содржината на двата канала не го остава малиот екран затоа што тие ќе продолжат да се пренесуваат на новата платформа за стриминг Дизни +.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

ВИДЕТЕ СЕ, СЕ ДА СЕ ДА СЕ БЕСПЛАТНО СО НАШИТЕ Упатства

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека на нашата страница имаме многу водичи кои ви даваат совети за како да гледате филмови и ТВ серии на стриминг бесплатно на Windows PC, macOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Smart TV и повеќе.

Еве ги најинтересните:

Тука ги собравме најдобрите ажурирани страници од кои бесплатно преземете ги сите ТВ серии, вклучувајќи ја и оваа

Не го знаат сите, но на Telegram можете да гледате и преземате бесплатни ТВ серии, само треба да ги знаете вистинските канали, а ние ги избравме (и да ги одржуваме ажурирани) за вас! Меѓу другото, мислам дека решението на Telegram е НАЈДОБРИОТ: бесплатно, без регистрација, без рекламирање, без транспаренти, филмови и ТВ серии се вчитуваат веднаш откако се емитуваа на Нетфликс или на сателитска телевизија, сè лесно се презема со еден клик

Можеби не сте знаеле, но има многу други на Telegram канали што ви овозможуваат бесплатно гледање и преземање филмови и ТВ серии. Ги собравме во нашата статија и секогаш ги одржуваме ажурирани

Ете го фантастична апликација за гледање филмови и ТВ серии кои се емитуваат на Android. Очигледно, постои и оваа ТВ серија што треба да ја гледате бесплатно во стриминг. Можете да го инсталирате на паметни телефони, таблети, ТВ кутии и исто така на Fire TV Stick

Постојат многу страници за стриминг, но ние избравме најдобар! П.можете да го најдете филмови и ТВ серии за бесплатно гледање со еден кликочигледно вклучувајќи го и ова

Ако имате iPhone, iPod или iPad, тука е фантастична апликација за гледајте сè што сакате да стримувате бесплатно, вклучувајќи филмови и ТВ-емисии (и исто така оваа серија)

Комплетниот водич, со сите решенија, да гледате филмови и ТВ серии кои се прикажуваат на Android. Навистина имате толку многу алтернативи на располагање

Ако сакате да преземате филмови бесплатно на Windows PC, МОРА да ја испробате оваа фантастична програма: лесна е за употреба, на дофат на секого, многу интуитивна

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за проследување бесплатни филмови. Да не се пропушти

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за бесплатни стриминг на серии. Да не се пропушти

На Smart TV работите се посложени затоа што е тешко да се блокираат огласите што се отвораат на различните страници за стриминг. Во секој случај, го најдовме страницата за стриминг со најмалку рекламирање за да се обидеме на Smart TV. Да речеме дека е најдобро решение, иако не и оптимално.

Тоа е сè, добра визија!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!