Дисплеј, дизајн и главни спецификации на OnePlus 8 Pro, откриени во најновите протекувања

OnePlus 8 Pro Display, Desain & Spesifikasi Utama Terungkap dalam Kebocoran Terbaru

Кинеските производители на мобилни телефони како Realme и Oppo доминираат во циклусот на вести за паметни телефони во последно време, а сега и другите кинески производители Еден плус го украде шоуто со некој што ќе дојде OnePlus 8 серија. Лансирањето на „OnePlus 8“ можеби сè уште е на долг пат, но тоа не ги спречи протекувањето на информациите. Компанијата се очекува да издаде три нови паметни телефони како дел од поставата OnePlus 8 во која ќе бидат вклучени OnePlus 8 Lite, OnePlus 8 и high-end OnePlus 8 Pro паметни телефони. Поточно, фотографијата OnePlus 8 Pro се појавува на Snapchat заедно со главните спецификации на претстојниот уред.

Откриени OnePlus 8 Pro слики од реалниот живот: Што предлагаат

Предниот дел на паметниот телефон се покажува OnePlus 8 Pro ќе има дизајн на прозорецот за дупчење, при што сензорот на предната камера седи во горниот лев агол. Овој уред, исто така, се чини дека има многу тенка рамка околу екранот. Исто така, на екранот се појавува како OxygenOS на прв поглед на уредот. Фотографиите ги прикажуваат резервите на апликацијата Google Clock и дополнителни фотографии од почетниот екран на OnePlus 8 покажуваат нови позадини на уредот. Виолетовата верзија на телефонот ќе ја прикаже виолетовата позадина како стандардно поставување, додека другата зелена верзија ќе ја има зелената позадина како стандардна.

Сликата на екранот, исто така, покажува дека е нова апликација за веб прелистувач на OxygenOS. Новата икона со апликации се наоѓа во фиоката за апликации каде што обично има прелистувач на Google Chrome. Компанијата се очекува да претстави минималистички прелистувач базиран на Chromium со посилна интеграција на сите системски апликации. И да, OxygenOS нема да прикаже реклами како паметни телефони Xiaomi и Realme.

Претходно, рендерите на моделот OnePlus 8 го покажаа задниот дел од претстојниот паметен телефон да остане ист како и постарата серија OnePlus 7T. Една важна разлика е додавање на нова камера ToF. Се чини дека има помал сензор поставен лево од главниот модул за трокреветни фотоапарати со заден дел.

Покрај тоа, на екранот “За телефонот” на телефонот се прикажани некои клучни спецификации. Овој уред е предвидено да го напојува процесорот Qualcomm Snapdragon 865, заедно со 12 GB RAM и 256 GB меморија. Снимката на екранот го откри и екранот е 6,65-инчен AMOLED панел со брзина на освежување од 120Hz. Спецификациите на задната камера на уредот се наведени како сензори 64MP, 20MP и 12MP. Да направиш

Сепак, автентичноста на оваа слика е сомнителна, па затоа е подобро да почекате и да гледате, бидејќи повеќе детали ќе се појават поблиску до вистинскиот датум на објавување на OnePlus 8 Pro.