Добијте 2 таблети Амазон оган HD 10 за 200 долари

Размислувате да земете некој специјален, најдобриот таблет поттикне Fire HD 10 како подарок, и сакате некој за себе? Тоа е вашиот среќен ден затоа што Amazon нуди попуст од 100 долари кога ќе се удвоите.

Понуда за грешки 32 GB Kindle Fire HD 10 со специјална понуда (ака реклами на заклучен екран) чини 149,99 $, така што двајца обично ќе ви вратат 299,98 долари. Со попуст од 100 долари, сега можете земете две за нешто помалку од 200 долари, а Амазон ќе ви го испрати бесплатно.

Дека Kindle Fire HD 10 добива „одличен“ рејтинг во прегледите за PCMag и наградата за избор на нашиот уредник. Во однос на спецификациите, се одликуваат со 10,1-инчен 1080p Full HD екран, процесор од 1,8GHz, 2 GB RAM, 2MP камера свртена наназад и VGA камера свртена напред за видео повици.

„Добивате остар дисплеј од 1080p, солидна целокупна перформанси и лесен за употреба, кој вклучува родителски контроли и интеграција на асистент за гласовен асистент“, напиша главниот аналитичар за мобилни компјутери на PCMag, Саша Сеган во прегледот. „И покрај тоа што е истиот хардвер што беше објавен во 2017 година, Fire HD 10 останува најдобриот 10-инчен таблет по цена, произведувајќи го како избор на нашиот уредник“.

Тој вети дека ќе понуди најмногу 10 часа траење на батеријата. Во нашиот тест, тоа траеше 6 часа, 14 минути стриминг видео на цел екран преку Wi-Fi со максимална осветленост.

За да ја искористите оваа продажба, само додадете две таблети во вашата нарачка со помош на паѓачката „Qty“ на страницата за информации за производот. „На исходот, износот на попуст ќе се распредели пропорционално на двете таблети во вашата кошничка“, рече Амазон.

Не ја пропуштајте оваа можност да искористите два поттикне таблета Fire HD 10 за 199.98 долари. Оваа понуда е достапна сега до 17 август во 21 часот. PT, или додека снабдувањето трае. Амазон вели дека „стоките мора да се купат по една нарачка и да се испраќаат со иста брзина на една адреса. ”