Добрите работи доаѓаат во три: Vivo Z1x – камера, дизајн и технологија

Good Things Come in Three: vivo Z1x - The Camera, Design and Technology

Сите сакаме паметни телефони кои се брзи, убави и ја завршуваат работата. Од снимање на вашите драгоцени моменти за време на празниците до испраќање важни пораки за работа, вашиот паметен телефон прави сè да изгледа лесно. Но, за да се случи сето тоа, потребен ви е вистинскиот паметен телефон. Телефон кој нуди комбинација на суровини и вистинска вредност за вашите заработени пари.

виво беше во предниот и центарот на пратката на паметни телефони. Компанијата за паметни телефони неодамна ги претстави своите смартфони со Z-серија во Индија и сега бара да ги однесе работите на следното ниво со нови паметни телефони во нивната изведба опремена со Z-серија.

Новиот паметен телефон, Vivo Z1x, е наполнет со карактеристики што ги очекувате од најновиот смартфон. Со Vivo Z1x, компанијата ја подобрува својата игра на пазарот на паметни телефони во Индија со комбинирање на одличен дизајн, моќни камери и вистинската технологија за да им обезбеди на клиентите да добијат ништо друго освен одлична вредност за своите пари.

vivo Z1x има моќна функција за поставки на задните три фотоапарати. Оваа камера е опремена со сензор за главна камера од 48 мегапиксели, која е опремена со голем број на корисни одлики засновани на ВИ. Главниот сензор за камера од 48 мегапиксели не е никој друг освен сензорот IMX582 што ќе ја однесе вашата фотографија на следното ниво.

Втората камера се состои од супер широк агол од 8 мегапиксели, а третата камера вклучува сензор за длабочина од 2 мегапиксели. Супер камерата со широк агол на АИ може да фати пејзажи во одлични детали и да го олесни фотографирањето со голема група луѓе.

AI Super Night Mode од вивово Z1x решава еден од најголемите проблеми со паметните телефонски фотоапарати. Тоа ви помага да фотографирате јасни и светли фотографии во услови на слаба осветленост. Повеќе не треба да се грижите за осветлувањето следниот пат кога ќе фотографирате ноќе со вашиот виво Z1x.

виво3 виво

Моќната поставка за Triple Rear Camera ви овозможува да направите одлични фотографии без оглед на тоа што сакате да фотографирате. Од убави сцени до високо квалитетни детали за портрети, Vivo Z1x може да управува со сè.

Но, кои се добри поставки на фотоапаратот без добра селфи камера? Предната камера од 32 мегапиксели со живо Z1x додава посебен допир на сите ваши селфи. Можете дополнително да ја зајакнете вашата санки со користење на достапни селфи режими како што се АИ Убавина за лице, АР-налепници, АИ филтри и многу повеќе.

Vivo Z1x се напојува со Qualcomm Snapdragon 712 AIE (AI Engine), поддржан од 6 GB RAM и 128 GB складирање. Овој чипсет вклучува Qualcomm Kyro 360 64-битен процесор, часовник на 2.3GHz заедно со Adreno 616 GPU.Со SoC ветува дека ќе ги подобри вкупните перформанси за 10 проценти, додека ќе понуди одлични перформанси без разлика дали водите апликација или само ја играте вашата омилена игра.

За подобрување на неговите високи перформанси, виво Z1x доаѓа со мулти-турбо режим на компанијата. Која е неговата функција? Ова ги подобрува вкупните перформанси на паметниот телефон кога е придружено со забрзување на мрежата или ги зголемува перформансите на апликацијата на вашиот паметен телефон. Телефонот е исто така опремен со ладење Турбо кој гарантира дека телефонот не се загрева за време на интензивни сесии за игри.

Покрај тоа, vivo Z1x вклучува и режим на Ultra Game кој помага во подобрување на перформансите на играта со алоцирање на ресурси на процесор за играта. Овој режим го содржи и ефектот на вибрации на игри со 4Д кои ветуваат длабоко искуство во игри.

виво 2 виво

Третата значајна карактеристика на Vivo Z1x е неговиот дизајн. Паметните телефони ќе бидат достапни во два различни избор на бои. Задниот панел на овој паметен телефон има висококвалитетен завршен допир што го прави овој паметен телефон да се истакнува. Vivo Z1x треба да привлече внимание секој пат кога ќе го извадите од џебот.

Со софистицирана камера, технологија која овозможува високи перформанси и спектакуларен дизајн, Vivo Z1x го заслужува вашето внимание ако барате нов паметен телефон од средна класа.