Додаток за Kodi за да гледа бесплатно спортско гледање

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

ТВ Зем тоа е додаток за Коди што ви овозможува да ги видите сето тоа Спорт бесплатно стриминг со висококвалитетни врски без забавување или блокирање.

Телевизијата „Зем“ е додаток што ја продолжува пакистанската телевизија, која обично емитува многу спортски канали во стриминг со многу натпревари од нашето италијанско фудбалско првенство, но и од Лигата на шампионите.

Го најдовме овој додаток на мрежата и откако ги видовме прегледите што сакаме да го препорачаме. Навистина Зем ТВ е додаток за центарот за медиуми Коди што ви овозможува пристап до многу канали за стриминг, од кои многу стриминг, но исто така и филмови со висок квалитет и многу повеќе, без проблеми со блокирање или континуирано тампонирање.

Ние инсталираме Зем ТВ

Сега за да ја инсталирате Зем ТВ, прво мора да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://fusion.tvaddons.ag/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999369_115_ZemTV-Kodi-v486-Сателитски-канали-спорт-фудбал-Ф1-и-повеќе.png

Сега, кога го додадовме репо-спојувањето, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> Фузија -> xbmc-repos -> xbmc-repos / меѓународен и пребарувајте ја и инсталирајте ја датотеката Пакистанско-складиште.shani-xxzip со кликнување на неа.

Сега ајде да продолжиме со кликнување на Инсталирајте од складиштето Кликнете на Репо ZemTV.com -> Додаток на видео -> ZemTV.com и конечно натаму Инсталирај Сега кога сте го инсталирале P2P Sport, ќе го најдете на почетната страница под наслов Видео -> Додаток на видео -> ТВ Зем.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!