Додатоци за Android од Firefox: тука се најдобрите

Додатоци на Android Firefox

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобрите додатоци за преземање и инсталирање во Firefox за Android. Додатоци на Adblock, флеш плеери, преземачи на видео записи и други на Firefox Android

Додатоци на Firefox Андроид веднаш да се инсталираат

Сакате да се смените прелистувач на вашиот паметен телефон или таблет Android? Дали сте уморни од користењето на Прелистувач на Chrome на Android и барате валидни алтернативи? Дали го барате најдобар прелистувач за Android?

Ако никогаш не сте пробале, мислам дека е време за тоа тестирајте го прелистувачот Firefox за вашиот Android уред.

Покрај тоа што е одличен прелистувач лесен, брз многу е моќен, Firefox за Android понуди целосна поддршка за додатоци и додатоци.

Ова значи дека на Firefox за Android ти преземете многу додатоци за понатамошно прилагодување и подобрување на прелистувачот, додавајќи многу одлики во прилог на веќе присутните.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

За разлика од Chrome за Android, Firefox ви овозможува да преземате и инсталирате додатоци, истите што се достапни во работна верзија на Firefox. Откако ќе ги преземете вистинските, можете на пример да блокирате рекламирање на Firefox за Android, да ја заштитите вашата приватност додека пребарувате на Интернет, удобно да ги зачувате и управувате со вашите лозинки, да блокирате пораки за колачиња и многу повеќе.

Во заклучок, можност за инсталирање додатоци на Firefox за Android навистина е многу интересно, толку многу што, откако ја пробав оваа одлика, решив да напушти Хром на мојот телефон и таблет.

Кои се најдобрите додатоци за Firefox Android?

Ако си го поставиш ова прашање, ти си на вистинското место!

Всушност, подолу ги собрав сите најдобри додатоци и додатоци што можете да ги преземете и инсталирате на Firefox за Android за да ги истуркате до максимум.

Findе ги најдете сите видови на нив, погодни за секој вид потреба, дури и ако повеќето од нив ќе ви овозможат да ја заштитите вашата приватност на Интернет и да блокирате или скриете реклами на разни страници и социјални мрежи.

Ах, скоро заборавив: ако сè уште не сте ја презелеле Firefox за Android, можете да го направите тоа директно од Игра ПРОДАВНИЦА Андроид.

Тоа, рече, доволно од џагор и да видиме какви се тие додатоци кои НЕ можат да недостасуваат на Firefox за Android.

Ако мислите дека некои додатоци или додатоци недостасуваат од списокот, оставете коментар на крајот на статијата и кажете ни што недостасува. Willе го испробаме и ќе го додадеме на списокот!

Firefox-приклучок за Android

 • HTTPSСекаде: да се отвораат страници секогаш со HTTPS заштита. Досега многу малку страници немаат сертификати за HTTPS, со ова продолжение секогаш ќе имате безбедна и безбедна врска со сите страници
 • Потекло на uBlock: да блокираат и кријат реклами на разни веб-страници
 • Јазовец за приватност: за подобро управување со поставките за приватност додека пребарувате на Интернет
 • Децентралеи: штити од следење преку централизирано „бесплатно“ CDN. Тоа спречува многу барања да стигнат до мрежи, како што се Библиотеки со хостирање на Google и обезбедува локални датотеки за да се спречат дефекти на страниците. Тоа е комплементарно со блокатори за нормална содржина
 • Автоматски колачиња за автоматско отстранување: ви овозможува да ги бришете колачињата автоматски кога ќе затворите табулаторот за навигација
 • Темен читач: активирајте го „темниот режим“ додека пребарувате на Интернет
 • Enhencer за YouTube: Блокирајте и скријте рекламирање на YouTube
 • Контејнер на Фејсбук: спречува Фејсбук да ве следи и шпионира
 • Контејнер на Google: спречува Google да ве следи и шпионира
 • Битварден: моќен, слободен и менаџер со лозинка со отворен извор
 • Не ми е грижа за колачињата: автоматски ги блокира и крие сите транспаренти и пораки поврзани со колачињата што се појавуваат додека ги пребарувате различните веб-страници
 • Пренасочување на AMP во HTML: да ги отворите сите страници во „нормален“ и не-AMP режим
 • Прескокни пренасочување: многу корисно за да ги прескокнете различните пренасочувања што можат да се појават при прегледување на веб-страница. На овој начин веднаш стигнете до страницата од ваш интерес без да поминувате низ страници што се на пат и кои честопати се полни со реклами
 • Поправи видео репродукција на позадина: со цел да се види кое било видео од која било страница (вклучително и YouTube) во позадина

Заклучоци

Со овој напис заклучивме.

Како што веќе споменавме, ако мислите дека нешто недостасува од списокот се што треба да направите е да го пријавите на крајот на статијата.

Кој прелистувач го користите за сурфање на Интернет со вашиот паметен телефон или таблет Android?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!