Достапно VainGlory за iPhone и iPad, играта е претставена веднаш до металниот графички мотор

Tersedia VainGlory untuk iPhone dan iPad, permainan yang disajikan di sebelah mesin grafis Metal 1

Внесете ја продавницата за апликации Vainglory, потполно бесплатна, за iPhone и iPad

За време на Keynote каде што Apple I направив Метал презентација, нов и помоќен графички мотор што доведе до одлики кои беа поголеми и поинтинечни од iOS 8, претставени во исто време со VainGlory, игра за која Apple докажа дека може да го покаже потенцијалот на новиот мотор . Сега сега достапна на продавницата за апликации Vainglory за iPhone и iPad, запознајте се со сите новости за оваа моќна игра и преземете ја подолу.

Достапно VainGlory за iPhone и iPad, играта е претставена веднаш до графичкиот мотор Метал 2

Vainglory е една од најдобрите, ако не и најдобрите, MOBA игри во реално време за iPhone и iPad

Со Vainglory за iPhone и iPad мора да ги надминете вистинските непријатели во интензивна игра во реално време МОБА. Се борат со новата супер контрола на брзината користејќи ги најдобрите и најмоќните херои. Покрај тоа, мора да ги уништите непријателните кристали на непријателот и да тврдите слава.

Според она што го кажаа специјалните критичари за оваа извонредна игра:

„Чекавме некое време игри како Vainglory да го допрат екранот. Ова не е само најдобрата МОБА за екраните на допир; Ова е комплетна игра за хардкор. Кога играте, ќе разберете зошто сме толку возбудени! “- М. Скот Ридерс, претседател на МОБАФир

«Vainglory ве вовлекува во шарен и внимателно создаден свет со возбудлива и интензивна 20-минутна игра. Изберете херој и дајте му уникатни вештини кои се прецизно и интуитивно контролирани. – Проклетство.com

Подолу, ќе најдете видео презентација преку која можете да видите вистински сцени од играта и 3 против 3 вонредни битки со мултиплеер.

Функција Vainglory за уреди со iOS

  • Играјте сè што сакате бесплатно.
  • Уживајте во комплетната МОБА креирана од поранешните развивачи Риоти и Близард.
  • Внесете импресивен свет со графики со висока верност.
  • Играјте со прецизни контроли кои ги подобруваат вашите вештини.
  • Учествувајте во возбудлива игра од 20 минути.
  • Истражете неверојатна разновидност и флексибилност во комбинациите на предмети за секој херој.
  • Автентична фаза на линирање, копање / постигнување на голови и борбени тимови.
  • Редовно се додаваат нови херои и функции.

Преземете го Vainglory за iPhone и iPad

Ако веќе не ја имате оваа игра на вашиот iOS уред, можете да ја инсталирате преку линкот за преземање директно, од App Store, што ќе го најдете подолу.

Vainglory на App Store, бара iOS 8.0 или понов. Компатибилен со iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPad Air, iPad Air Wi-Fi + Cellular, iPad mini 2, iPad mini 2 Wi-Fi + Cellular, iPad Air 2, iPad Air 2 Wi-Fi + Cellular, iPad мини 3 и iPad мини 3 Wi-Fi + Мобилен. Оваа апликација е оптимизирана за iPhone 5s, iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Достапно е на: Англиски.