ДРМ на Нетфликс, Дизни, Хулу и други: Хакирана „Видевин Л3“ е хакирана

ДРМ на Нетфликс, Дизни, Хулу и други: Хакирана „Видевин Л3“ е хакирана

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Моќната Widevine L3 заштита што ја користат големите гиганти на стриминг ком Нетфликс, ХБО, Дизни, Хулу, Фејсбук, Плејстејшн и Прајм Видео е заобиколена. Репродукција со софтвер од трети страни е во тек

ДРМ на Нетфликс, Дизни, Хулу и други: Хакирана „Видевин Л3“ е хакирана

Има неверојатна лхак на DRM системот наречен Widevine L3, за да биде јасно што стои зад себе заштита на видеа што се емитуваат на платформите за конуси Netflix, Amazon Prime Video, Disney, Facebook, Sony PlayStation или Hulu и тоа ќе означи крај на историска ера за сите овие компании што ги имаат секогаш ги крена бариерите од надворешните инфилтрации.

Па, да, затоа што има инвеститорот Дејвид Бучанан со Side-Channel Marvels го испушти кодот на системот за заштита, со што се декриптира преносот на видеата.

Кој е резултатот, се разбира, дека видеата можат да бидат пренесено од софтвер од трети страни, со сериозни проблеми за односните компании. Иако стандардот Widevine L3 се користеше во минатото, сега се користи Widevine L1, чекорот за хакерство, исто така, на второто може да биде краток.

Ако тогаш ставиме дека Бучанан изјави дека методот на хакерство е интринтен во кодоти не може да се санираат само со ажурирање. Дека постои друг случај на Мелдаун и Спектер околу аголот?

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!