Дружете се со реалниот живот со апликацијата Mixr

Дружете се со реалниот живот со апликацијата Mixr

Одвојте неколку минути од вашиот зафатен живот на Интернет и размислете за она што сакам да го кажам сега. Дали сите овие лајкови и коментари значат сè за вас? Не сакате да запознавате вистински луѓе, да истражувате нови пријатели и навистина да се забавувате? Ако мислите на ист начин, тогаш овој пост е за вас; Во спротивно, можете да се вратите на своите социјални профили, двојно да допрете сè.
Преглед на апликацијата Mixr Можеби е малку грубо, но сите овие апликации како Фејсбук, Инстаграм и Твитер нè натераа сите оние досадни луѓе, да седиме на каучите и да уживаме во возбудливите настани на другите луѓе. За среќа, постои апликација која сака навистина да се забавувате и да гледате среќни нови луѓе како се дружат. Значи, ајде да започнеме со прегледување на оваа нова апликација Mixr и зошто се препорачува за сите.

Што е миксер? Дали е апликацијата бесплатна?

Запознајте ја новата апликација за социјални медиуми Mixr. Повеќе е како мешавина од Тиндер, WhatsApp, Крстоносните, но со уникатен концепт. Не, тоа не е апликација за дружење и не треба да ги испраќате вашите убави слики за да привлечете други луѓе. Тоа е официјална апликација во заедницата каде што можете да истражите други неверојатни луѓе во близина, да создадете своја група и да започнете да создавате нови пријатели. Покрај тоа, можете да ги поканите и вашите стари пријатели и да додавате нови во вашата „банда“. Разговарајте, дружете се и заедно истражете нови авантури.

БЕСПЛАТНО! Апсолутно бесплатно. Mixr е претстојна апликација за социјална заедница за новата ера која сака да се дружи и да се опушти. Компанијата ги нуди сите услуги бесплатно, а апликацијата можете да ја преземете од официјалните продавници за апликации. Сепак, постои едноставен начин да се пријавите за Mixr. Само кликнете на врската подолу и автоматски ќе ја добиете врската за преземање на вашиот паметен телефон.

Нов начин за запознавање нови луѓе!

Mixr не е како нова апликација за социјални медиуми во која ќе ги додадете вашите постојни пријатели кои веќе се на Facebook, Twitter, Instagram, WeChat, Tumblr и што не! Исто така, не е платформа за датира апликации која се фокусира на случаен прибор, незгодни датуми или гаден прекинувачки интервал. Mixr има главен приоритет за дружење со нови пријатели, откривање луѓе со слични вкусови и дружење во вашето омилено кафе, ресторан или луда забава. Mixr е нов примерок на социјални мрежи и дефинитивно пренасочување. Значи, да разгледаме во сите извонредни одлики што оваа апликација ги поседува.

ревизија

По инсталирањето на апликацијата, ќе добиете прилично минимален, но привлечен интерфејс што ќе ве поздрави преку апликацијата. Потоа, мора да ја конфигурирате вашата сметка со најавување со постојната сметка на Facebook. Апликацијата автоматски ги увезува потребните детали за вашиот профил, но можете да ги уредувате рачно. Покрај тоа, Mixr сака да напишете привлечна и автентична биографија што ќе биде прикажана на вашиот профил. Исто така, мора да ја додадете вашата возраст, така што апликацијата може да ве поврзе со слични луѓе или групи и интереси.
Преглед на апликацијата Mixr Апликацијата има шарен кориснички интерфејс базиран на материјал кој ве одржува буден. Откако ќе ги додадете вашите основни информации, сега е време да ги истражите сите групи, заедници и да запознаете одлични луѓе како вас.
Mixr има уникатен концепт на социјализација во апликацијата. Можете да ги видите сите постојни групи, заедници и банди во апликацијата со повлекување на прстот.

После неколку хитови, тука и таму, на крајот ќе сакате да се придружите на еден со исти интереси. На пример, завршив да најдам група ofубители на филмот како мене. Начинот за влез во група или банда е многу добар; Сè што треба да сторите е да кажете „Да“ во групниот разговор и ако луѓето одговорат на вашата порака, тој автоматски ќе се додаде во бандата. Запомнете дека сите заедници и банди се јавни сè додека членовите не го прават тоа приватно.

Создадете ја вашата банда Mixr исто така ви дава слобода да започнете банда со постојните пријатели. Значи, секој пат кога ќе додадете нова личност во групата, ќе се чувствувате посигурни. Разговарајте со нови луѓе во различни градови, па дури и со земји со глобални заедници и банди. Mixr гарантира дека секогаш останувате безбедни и безбедни. Затоа, сите членови се автентицираат во процесот на регистрација.

За да изберете помеѓу различни банди и заедници, сè што треба да направите е да повлечете, и ако сте заинтересирани за некоја од групите, допрете „Да“ или „Не“ за да напредувате.
Кажи yay не Апликацијата главно има четири јазичиња на врвот. Еден од пребарувањето низ различни заедници, случајната мешавина, вашите банди и табот на вашиот профил. Откако ќе се придружите на банда (Филм Масти во мојот случај), ќе започнете да комуницирате уште повеќе со другите корисници. Запознајте го омилениот филм на сите, разговарајте за нивните актери, па дури и планирајте некаде да одите на кино. Едноставен, но моќен метод за зачинување на вашиот социјален живот.

Подобро и побезбедно за жените!

Mixr гарантира дека сите корисници и членовите на апликацијата остануваат безбедни во заедницата за апликации. За сите корисници, апликацијата нуди неколку функции за приватност за да се осигури дека корисникот се чувствува пријатно додека ужива во сите функции. Постои единствена опција сите корисници да останат невидливи. Да бидам попрецизен, никој друг корисник не може да се идентификува, освен ако не им испратам Yay / Mix на нив. Многу импресивно? Не е

Исто така види: –
Преглед на EatMe.io: дали би јаделе или сакате да јадете?
Уживајте во покер на вашиот мобилен телефон со Teen Patti 3D од Junglee

Апликација Ту Вида: за Латиноа, за Латиноа

Последни зборови

Значи, ова беше мојот прв впечаток, а потоа и остроумен преглед на оваа фантастична апликација, Микср. Мора да се препорача апликација за сите луѓе кои сакаат да запознаат нови луѓе, да се дружат и да сакаат да истражуваат патувања. Откријте ги банди кои споделуваат интереси како вас и придружете се да комуницирате со нив. Апликацијата е бесплатна за користење и преземање.

Споделете ги вашите коментари и размислувања за оваа прекрасна апликација подолу. Дозволете ми да знам дали ја користите оваа апликација за да истражите нови заедници. Cheers!

Страна на Фејсбук: – https://www.facebook.com/TheMixrApp/