Еве ги најдобрите потценети апликации што можете да ги преземете бесплатно. Мораш…

Еве ги најдобрите потценети апликации што можете да ги преземете бесплатно. Мораш...

На Google Play ќе најдете многу интересни апликации што вреди да се инсталираат на вашиот паметен телефон. Сепак, поголемиот дел од времето зборува за популарни програми кои се релативно лесни за откривање во дизајнот на продавниците. Сепак, понекогаш вреди да се запаметиме за кул, бесплатни апликации што се потценети. Еве што ќе покриеме во денешната статија:’llе ве запознаме со некои екстремно корисни програми што ќе го направат користењето на вашиот телефон уште пријатно.

DiskUsage

DiskUsage е многу корисна апликација, благодарение на што можеме лесно да провериме кои папки заземаат најмногу мемориски простор на нашиот паметен телефон. Програмата, благодарение на јасен и едноставен интерфејс, точно ќе ги означи локациите што вреди да се видат, можеби излегува дека некои од фотографиите треба да бидат префрлени на SD-картичка, или ако сакаме да заштедиме простор, треба да избришеме неколку филмови? DiskUsage, апликација што можете да ја преземете бесплатно од продавницата на Google Play, ќе одговори на овие и многу други прашања. Исто така, вреди да се напомене дека нема да најдете реклами на неа и дека нема да заземе практично никаков простор во внатрешната меморија на вашиот паметен телефон: алатка помала од 200 kB.

За да ја преземете:

 • DiskUsage
 • Колку од тогаш

  Дали некогаш сте заборавиле последен пат кога ги напоивте цвеќињата? Колку време автомобилот е реновиран? Во која година ќе се реновира куќата? Ако е така, апликацијата беше креирана Колку одамна? Оваа едноставна алатка ќе ги зачува сите овие информации за вас и можете да додадете белешка со детали на секој запис. Мора да признаете дека во мојот случај, колку одамна испаднав како цел затоа што сум природно заборавен? Исто така, треба да ја пробате оваа програма, особено што е потполно бесплатна!

  За да ја преземете:

 • Колку од тогаш
 • Потемни (филтер на екранот)

  Дали не чувствувате дека дури и со најмалата можна поставка за позадинско осветлување, екранот на вашиот паметен телефон е сè уште премногу светла? Ако е така, ќе сакате едноставна апликација наречена Darker, што буквално го прави екранот уште потемен отколку што предвидува производителот на уреди. Програмата е лесна за употреба: само стартувајте ја, изберете ја точната боја на филтерот, неговата моќност и voila, екранот ќе се затемни. Основната верзија на апликацијата, што е доволна за обичен корисник, е достапна бесплатно. Willе плати некои дополнителни функции. 7, 99 з. Сепак, вреди да се размисли за купување на премиум верзијата, затоа што на овој начин ќе го поддржите авторот на Darker.

  За да ја преземете:

 • Потемни (филтер на екранот) – бесплатна верзија
 • Потемен Про – 7, 99 со
 • Погледнете исто така: Како Google ќе заработи пари од законите за монопол на ЕУ?

  Литиум: Читач на датотеки EPUB

  Електронските верзии на книги стануваат сè попопуларни секоја година. И покрај фактот дека има сјајни читатели на е-книги на пазарот кои ќе работат во секоја ситуација (на пример, мојата сакана поттикне хартија), понекогаш е погодно да прочитате нешто на паметен телефон или таблет, на пример за време на јавниот превоз . Во такви ситуации, литиумот е корисен – одличен читач на датотеки EPUB за кој нема да најдете реклами. Интерфејсот на апликација се чува во шарен стил на дизајн на материјали и во самата програма ќе најдете многу корисни функции. Ако сакате да читате, литиумот може да биде вашата нова омилена апликација.

  За да ја преземете:

 • Литиум: Читач на датотеки EPUB
 • Дневник за историја на известувања за известувања

  Notif Log е друга апликација која треба да стане стандарден дел од Android. Наспроти тоа што се чини, оваа програма не е само историја на известување, која може да се најде во поставките на системот, туку има уште многу можности. Како прво, можеме да ги видиме известувањата, кои од која било причина исчезнуваат или случајно ги бришеме. Сепак, најинтересна карактеристика на апликацијата е можноста функционално да се користи известувањето – можете да комуницирате со секоја од нив, за да можете да ги користите опциите како и обично.

  За да ја преземете:

 • Дневник за историја на известување за известување
 • И тоа ќе биде доволно! Која од овие апликации ви се допаѓа најмногу? Известете ми во коментарите!

 • Апликации
 • потемна
 • DiskUsage
 • Google Play
 • колку од тогаш
 • литиум
 • дневник на notif
 • Сподели на Фејсбук