Еве ги паметните телефони Huawei кои ќе ги добијат EMUI 9.1

Еве ги паметните телефони Huawei кои ќе ги добијат EMUI 9.1

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Huawei официјално објави кои паметни телефони ќе ја добијат новата верзија на графичкиот интерфејс EMUI 9.1 со 49 уреди кои ќе бидат ажурирани во следниот месеци

Еве ги паметните телефони Huawei кои ќе ги добијат EMUI 9.1

Таму ЕМУИ 9.1, новата верзија на Екстремно прилагодување на Андроид на Huawei е подготвено за слета на многу уреди и по дебито во опсегот P30 и беше објавено на Мате 20 Про, толку многу уреди Huawei и Honor се подготвени да го добијат големото ажурирање.

Еве го Хуавеи го објави списокот на 49 модели на паметни телефони и таблети кој ќе го прими ЕМУИ 9.1 во следните неколку месеци со ажурирањата што веќе започнаа деновиве.

Ажурирањата ќе бидат дистрибуирани во три опсези за ослободување со врвните уреди што веќе се ослободени или во процес на објавување, а потоа сите други уреди како што се таблети и смартфони со средна класа кои ќе го добијат ЕМУИ 9.1 во наредните месеци.

Прв бран ажурирања

Ажурирањата веќе започнаа и се објавуваат деновиве и веќе се објавени на други пазари.

 • Мате 20 Лајт
 • Мате 20
 • Мате 20 Про

Втор бран ажурирања

Ажурирањата на EMUI 9.1 за овие уреди ќе започнат од мај:

 • Мате 10
 • Матеј 9
 • П20
 • П10
 • Нова 4
 • Нова 3
 • Нова 3и
 • Чест 8А
 • Честа 8х
 • Нова 2с
 • Чест 7
 • Чест 10
 • Честа V10

Трет бран ажурирања

Конечно, се затвора со таблети и други уреди од втора класа.

 • Медиапад М5 Лајт 10 “
 • MediaPad M5 Lite 8 “
 • MediaPad M5 10.3 “
 • Табела на честа 5
 • Нова 4е
 • Нова 3е
 • Уживајте во 9 плус
 • Уживајте во 8 Плус
 • Уживајте во Макс
 • Уживајте во 9-тите години
 • Уживајте во 7-тите години
 • Уживајте во 9е
 • Чест 9 лајт
 • Чест 8х Макс
 • Чест 20i
 • Чест 9и
 • Почесна игра

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!