Еве ги првите слики од Xiaomi Mi Band 4

Фотографија Xiaomi Mi Band 4

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Новата верзија на најпродаваната паметна мрежа во светот, Xiaomi Mi Band, е подготвена да пристигне до четвртата верзија. Еве ги првите реални фотографии

Првите слики од паметната патека Xiaomi Mi Band 4 се појавуваат на мрежата

Сега многу малку недостасува од објавувањето на Xiaomi Mi Band 4 што треба да се претстави за неколку недели откако пред неколку дена го помина сертификатот NCC во Тајван.

Ова го објави сајтот DroidShout и првите се појавија и на мрежата вистински фотографии од новите паметна врска на кинеската компанија што покажува, уште еднаш, уред многу слично на претходната генерација но се чини дека ќе се појави нов сензор, можеби заелектрокардиографија (ЕКГ).

Таму Mi Band 4 би можел да го интегрира чипот NFC да се користи и за мобилни плаќања без користење на паметен телефон, ќе го има Bluetooth 5.0, и може да има цена од 30/35 евра од лансирањето, со достапност, исто така, во нашата земја преку Амазон

Нема значителна промена во дизајнот и функциите, но мала надградба во однос на претходната верзија, при што батеријата исто така се очекува да се зголеми понатаму и да ја доведе до над 1 месец во сите услови на употреба дури и со активни нотификации.

Како и обично, четвртата верзија на Ми Бенд Xiaomi ќе има дисплеј OLED за известувања кои ќе бидат поголеми, сега, чекори и повеќе, ќе имаат едно овална форма со пластични куќи и тотално водоотпорен и ќе се продава на глобално ниво низ целиот свет, вклучувајќи ја и Италија.

Таму Xiaomi Mi Band 3 сега тој е трајно со цени под 20 евра, е новата верзија може да чини нешто помалку од двојно, со не лоша надградба на хардвер, за поевтиниот додаток на Xiaomi, но кој е многу корисен и супер продаден низ целиот свет.

Подолу се на вистински фотографии од Xiaomi Mi Band 4 кои се прикажуваат како светска премиера.

Фотографија Xiaomi Mi Band 4

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!