Еве ги цените на Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite во Италија

Еве ги цените на Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite во Италија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite: цени, намалување на меморијата, ослободување и бои за Италија

Цена во Италија на Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite

Ажурирање на 1 февруари 2019 година

Неверојатно, но точно, момците од ТутоАндроид тие некако добија сигурни информации за цена и достапност на Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite во Италија.

Без да губиме време, затоа, да одиме и да видиме сè што знаеме за сега на новите паметни телефони Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite.

Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite со дупка на дисплејот

Како што веќе се очекуваше од гласините, ќе бидат присутни Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite предна камера интегрирана во дупката за приказ.

S10 и S10 Lite тие треба да имаат една дупка, S10 + поголем да се одржи двојната предна камера.

Презентацијата сепак ќе се одржи на 20 февруари и тој ден ќе откриеме информации за екранот, процесорот, камерата и сè друго.

Но, да видиме најинтересниот дел од статијата, тоа е италијанската цена на Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite.

Колку чини Samsung Galaxy S10, S10 + и S10 Lite во Италија?

Паметните телефони треба да бидат достапни за купување во Италија од8 март 2019 година во продолжение верзии и цени:

  • Galaxy S10e 6/128 GB a 779 евра – Канар жолта, призма црна, зелена, бела, сина боја
  • Galaxy S10 6/128 GB a 929 евра – бои црна, зелена, бела, сина
  • Galaxy S10 8/512 GB a 1179 евра – бои призма црна, зелена, бисер бела, сина
  • Galaxy S10 + 6/128 GB a 1049 евра – бои црна, зелена, бела, сина
  • Galaxy S10 + 8/512 GB a 1299 евра – бои призма црна, зелена, бисер бела, сина
  • Галакси С10 + 12/1 ТБ прибл 1600 евра – бои керамички црни, керамички бели

Јас би рекол дека тие се во согласност со она што го очекувавме, без големи изненадувања. За мене тие остануваат многу високи, но за среќа во рок од 2 недели преку Интернет цената ќе се намали за најмалку 100-200 евра.

Во моментов немаме други детали за Galaxy S10, но за сите други информации може да се повикате на овој напис:

ИЗВОР

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!