Еве ги 9-те најдобри апликации за Android според Google за наградата Play 2019

Апликација за победници на Google Play Awards 2019

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Наградите на Google Play 2019 ги ​​наградува најдобрите апликации поделени по категорија. Еве го списокот со најдобри, најубави и најфункционални за оваа година

Наградете ги најдобрите апликации за Android за наградата Google Play 2019

Само неколку недели да поминат пред изданието за Гугл I / O за 2019 година, каде што гигантот Mountain View ќе претстави многу нови одлики и ќе ги објави Апликации за награди на Google Play. Ова е списокот на 9 апликации кои ја освоија својата категорија изберете од оние што се достапни на Play Store.

Награда на Google Play 2019: Апликациите што победија

Категорија: Апликација за благосостојба на standout

Woebot: Ваш експерт за само-грижа Апликација за благосостојба на лицето со проучен и убав дизајн

Категорија: Најдобро искуство со пристапност

Предвид АИ Апликација за подобрување на квалитетот на животот на лицата со посебни потреби.

Категорија: Најдобро социјално влијание

Висдо Апликации кои се занимаваат со прашања како што се образованието, здравството, литературата или имиграцијата со силно хуманитарно влијание.

Категорија: Најубава игра

СИГОВСКИ ЛЕГЕНДИ Игри кои ги користат предностите на визуелните ефекти со употреба на графички API.

Категорија: Најдобро искуство во дневната соба

Neverthink: Видеа со прирачник Апликација што создава и прави групи луѓе да поминуваат време заедно.

Категорија: Најинвентивни

Пребарувај џек: Приказна за двајца Апликација за корисници кои користат технологија на иновативен начин.

Категорија: Изградба на standout за искуство со милијарди

Канва: Алатка за графика и креирање на лого Апликација за подобрување на животот на пазарите во развој.

Категорија: Најдобра апликација за пробив

МНОГУ Убава апликација се користи многу во последно време.

Категорија: Најдобра игра за пробив

Штрајкувачки сили на Марвел Дизајн-ориентирана игра со силен раст.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!