Еве го неверојатниот 10x зум на Huawei P30 Pro [Foto]

Еве го неверојатниот 10x зум на Huawei P30 Pro [Foto]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Со едноставна фотографија, Huawei предвидува една од предностите на Huawei P30 Pro, која ќе монтира камера способна за фотографирање со зум од 10x без губење на дефиницијата

Еве го неверојатниот 10x зум на Huawei P30 Pro [Foto]

После тоа ОППО до MWC 2019 година showed покажа 10x зум, Еве го Хуавеи е подготвен да го монтира на паметен телефон и следниот П30 тоа ќе биде првиот паметен телефон во светот што ќе монтира таков леќа. Особено 26 март, во Париз, Huawei ќе ги отстрани превесите од P30 и P30 Pro, најмоќната од серијата, ќе монтира камери способни да добијат 10x зум.

Исто е Хуавеи до објавете слика што покажува како фотографијата е направена од неговиот паметен телефон, ставајќи само го потенцира зумот 10x покажувајќи неверојатно ниво на детали.

Willе видиме дали на крајот на месецот кинескиот гигант навистина ќе го покаже новиот врв на опсегот, а најстариот настап на семејството П30, отколку во верзијата Про може да монтира камера способна г.зумирајте до 10x без многу потешкотии и губење на дефиницијата.

Технологијата прикажана од OPPO е сè уште во завршна фаза на тестирање, а не постојат продажни уреди кои се способни да ги искористат овие карактеристики на стабилен начин, додека Huawei ако сликата што ќе ја пронајдете при отворањето на статијата беше вистинска, тоа би имало уште еднаш чекор повеќе од на натпреварот, со а фотографски сектор без споредба, што оди до подобрете ги веќе направените добри работи на P20 Pro и исто така на Mate 20 Pro кои претставуваат најдобри што можат да се најдат меѓу телефон со камера, исто така, во оваа 2019 година.

Само треба да почекаме неколку недели за да откриеме што има на ум Huawei со своите паметни телефони и дали навистина ќе може да фотографира вакви фотографии.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!