Еве го пребарувачот за пронаоѓање на „Панама документи“

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Еве-го-пребарувачот-за-пронаоѓање-на-„Панама-документи“.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Приказната за Панама документи, т.н. даночни засолништа, исто така, многу популарни кај Италијанците, експлодираше во последните неколку недели благодарение на документите објавени од Мозак Фонсека, адвокатска фирма која создава ад хок-оф-брег компании за да им овозможи на сите клиенти во светот да ги заобиколат законите на земјата и да инвестираат пари во странство без да се појават пари на вашата влада.

Сите објавени документи покажуваат како овие компании помагаат да инвестираат пари во странство, без да остават трага со многу држави на живеење што ќе покажат колку земји се вклучени.

Само со индексирање на овие документи, се создаде датотека пребарувач што овозможува пристап до списокот на сите клиенти со имиња и адреси на компаниите и вклучените лица.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593987088_627_Еве-го-пребарувачот-за-пронаоѓање-на-„Панама-документи“.png

Пребарувачот е База на податоци за оф-шор протекување и тоа е моќен пребарувач каде што можете да најдете многу индексиран материјал со датум, земја и име на компанијата. Всушност, документите прво биле доставени на германскиот весник „Сиддутче Цајтунг“ од еден вработен (аномален) на Мосак Фонсека и потоа овие беа споделени со Конзорциумот на истражувачки новинари и кои потоа беа споделени со другите 80 земји во светот.

Добро сум Објавени 11,5 милиони документи со 2,6 терабајти податоци и што е многу поголемо од случајот Сноуден од 2013 година или Викиликс во 2010 година. Еве ја врската за пристап до пребарувачот „Панама хартии“.

База на податоци за оф-шор протекување

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!