Еве го OnePlus 7: скокачката камера и три прекрасни бои

Еве го OnePlus 7: скокачката камера и три прекрасни бои

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

OnePlus 7 е прикажано во некои изработени протекувања во три сосема нови градиентни бои на жолта, виолетова и сина боја, како и повторно прикажување на предната камера скриена во каросеријата со механички механизам што може да се повлече

Остануваат уште неколку месеци пред презентацијата на OnePlus 7, која треба да ја види светлината не порано Мај 2019 година, но повеќе или помалку доверливи рендери кои секогаш го прикажуваат истиот уред продолжуваат да се појавуваат на мрежата врвот на опсегот на кинеската компанија.

Високо очекуваниот OnePlus 7 ќе има многу висок сооднос на екранот благодарение на Pop-up selfie камера од 16 MP кои затоа ќе бидат интегрирани во телото, додека оптиката заден ќе биде три и ќе се монтираат вертикално на задниот дел од телефонот.

На ниво на хардвер наоѓаме а дисплеј 6,5-инчен AMOLED, напојуван од мобилната платформа Snapdragon 855, 8 или 12 GB од RAM меморија и 128 или 256 GB од внатрешна меморија не може да се прошири.

На 3 задни камери ќе има сензори од 48 мегапиксели, 20 мегапикселна камера и 5 мегапикселна камера со 10х оптички зум без губење на Oppo дури и ако за последните карактеристики немаме потврди.

Меѓу другите карактеристики ги наоѓамеотсуство на безжично полнење, приказ од 6,5 инчи FullHD +, врата USB Type-C, нема да има џек 3,5 мм е батерија од 4.000mAh.

Конечно нема да го поддржи 5G и ќе бидат достапни во три убави бои, две црни / жолти и црни / виолетови градиенти и една сина.

Достапност и цена OnePlus 7

Презентацијата на OnePlus 7 се очекува да се одржи кон крајот на мај 2019 година, со пратки веднаш до крајот на мај или почетокот на јуни до а цена тоа шутнување би можело да биде 569 евра за основната верзија, овој пат без зголемување на цената во однос на претходната верзија.

На кратко, друг врв од опсегот, кој доколку сакаше да ги одржува своите ветувања, вклучена цена без зголемување, сигурно ќе дадеше тешко време до врвот на опсегот на моментот, кој, сепак, чинеше многу повеќе.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!