Еве ја новата организациона шема на спојувањето на Ветрот – 3 Италија

http://www.businesspeople.it/var/ezwebin_site/storage/images/business/media/fusione-wind-3-italia-nasce-un-operatore-da-oltre-30-milioni-di-clienti_84119/1088096- 1-eng-GB / Fusion-Wind-3-Italy-born-a-operator-it-over-30-милиони-a-clienti.jpg

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ја новата организациона шема на спојувањето на Ветрот – 3 Италија

Соединувањето Wind 3 Italia напредува брзо и новата табела за организација сега е објавена откако ќе се скрие заедничкото вложување

По службеникот на фузија помеѓу Спојување на ветер – 3 Италија исто така од ЕК, раѓањето на заедничко вложување и веб-страницата www.windtre.it со деталите за спојувањето, нова табела за организација што ќе доведе до создавање на најмногу голем телекомуникациски гигант кој ќе има над 31 милиони клиенти во Италија.

Како што можете да видите од табелата за организација објавена подолу, има многу потврдени имиња помеѓу двете компании кои ќе соработуваат заедно за создавање нов референтен телефонски пол во Италија.

Максимо Ибара, сегашен извршен директор на ветрот, ќе ги предводи заедничките субјекти, додека Винченцо Новари, Извршен директор на 3 Италија, ќе биде Специјален советник на CK Hutchison. Името сè уште не е обелоденето на операторот кој ќе се роди следната година и кој сигурно ќе ве извести сите детали за спојувањето, и во однос на инфраструктурата и тарифните планови, продавниците и многу повеќе.

Од јануари ќе започне спојувањето, но барем за неколку години, инфраструктурата ќе остане иста за двајцата и исто така тарифните планови треба да се спојуваат дури подоцна, како и преносливоста на броевите во новиот оператор. Значи, постојат изгледи за најмалку 6 месеци да се започне со гледање на првите револуции и а неколку години за да се заврши спојувањето трајно.

Табела на организација на Новиот ветер 3 Италија

 • Бизнис и трговија на големо
  • Клаудио Фагигани, Планирање и известување
  • Фабио Мара, Операции за нега на клиенти
  • Клаудио Онгаро, Продавач на големо и правни лекови
  • Едмондто Пјетранера, Продажба
  • Шериф Ризкала, Маркетинг
  • Дејвид Вила, Управување со вредност на клиентот
 • Потрошувачи и дигитални
  • Giorgорџо Де Гузис, Планирање и известување
  • Клаудија Ерба, Комуникација на брендот
  • Алесандро Лавезари, Искуство од клиенти и голема анализа на податоци
  • Валерио Мара, Комерцијален потрошувач
   • Микеланџело Ботесини, Синџирот на снабдување
   • Стефано Фиоравазо, Операции за нега на клиенти
   • Марко Фратини, Маркетинг на ветерници
   • Елвира Петаросија, Управување со вредност на клиентот
   • Алберто Силва, 3 маркетинг на марката
   • Масимилијано ucуко, Продажба
  • Мичиел Ван Елдик аи, Дигитален ангажман
 • Финансии, контрола и набавки
  • Роберто Аполонио, Ревизија
  • Мауро Кантина, Недвижен имот
  • Федерика Де Медичи, односи со инвеститори
  • Моника ampампаоло, Финансии
  • Стефано Инвернизи тој, Набавка
  • Стефано Инвернизи тој, Данок
  • Паоло Ланфранчи, Планирање и контрола
  • Ianанфранко Манеенти, Процеси, процедури, финансии и усогласеност на Сокс
  • Фабио Париз, Администрација и сметководство
 • Човечки ресурси
  • Никола Фаини, Управување со објекти
  • Росела Ганги, Управување со хумани ресурси и индустриски односи
  • Мануела ustусти, Администрација за компензација и персонал
  • Серхио Гонела, Вработување и обука
  • Ангела Роси, Организација и Трошоци за работна сила
 • Правни, усогласени и регулаторни
  • Елизабета Федерико, Конкуренција, трговско право и договори
  • Ахил Фиоре, Усогласеност
  • Винченцо Фолино, Судски услуги, безбедност и законски услуги за податоци
  • Андреа Граната, Корпоративни работи
  • Антонгулио Ломбарди, Регулаторна
 • Интеграција на соединување
  • Фабио Ариоли, Управување со програмата
  • Адријано Калабри, Синергија реализација и известување
  • Parkо Паркер, Менаџмент на лидери за интеграција
 • Внатрешна и надворешна комуникација со односи со јавноста
  • Дарио Дари, Настани и спонзорства
  • Пјеро Ди Примио, Канцеларија за печат
  • Давиде Маријани, Внатрешна комуникација и ООП
  • Сабина Страгзуло, Институционални работи
 • Технологија
  • Антонела Амбриола, Технолошки операции
  • Беноит Хансен тој, Развој на ИТ
  • Емилио Мартиона, Архитектура
  • Карло Мелис, Управување со технологија
  • Масимо Мота, Распоредување пристап
  • Фабио Пичини, Инфраструктури и системи
  • Стефано Такац, Мрежно инженерство
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!