Еве ја револуцијата: Bluetooth чип без батерија

Еве ја револуцијата: Bluetooth чип без батерија

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Револуцијата се нарекува безжичен Bluetooth и навистина може да го револуционизира IoT и не само во не толку далечна иднина. Еве како работи во видео

Еве ја револуцијата: Bluetooth чип без батерија

Таму Револуција од областа на домашната автоматизација, IoT и не само што се нарекува Bluetooth и со нов чип што ќе му овозможи да работи без батерија.

Зад оваа технологија се инвестиции од гиганти на калибар на Амазон е Самсунг, кои веруваа во проектот и сега имаат чип кој е во состојба да пренесе температура, тежина, притисок и многу повеќе, во рок од 3 метри а најдобриот дел е што не е потребна батерија за да функционира.

Всушност, најголемото ограничување на овие типови чипови е дека тие бараат значителна батерија за работа, но сега благодарение на чип развиен од компанијата Вилиот, можете да имате мал уред, дури и многу ефтин за производство, тоа работи дури и ако не се напојува.

да, затоа што малиот чип ги интегрира сите најнови технологии како што се толку гласните, далечински безжично полнење, што според тоа е во можност да го напојува малиот чип од далечина.

Ова сценарио отвора употреба особено воТи и јас во Домашна автоматизација, каде овие чипови може да најдат огромен успех. Овој мал чип го претставуваеволуција на NFC, каде е тоа Амазон е Samsung имаат инвестирано многу, и од 2020 година можевме да го видиме чипот Вилиот, на многу уреди.

https://www.youtube.com/watch?v=DvOAgJ-91но

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!