ЕКОНОМСКИ Акционен кам: еве кои да ги купите

ЕКОНОМСКИ Акционен кам

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали барате Акција за да потрошите малку? Еве го изборот на најдобрите ефтини камери за акција што ќе ги купите на Амазон

Евтини камери за акција

Ажурирајте јули 2020 година

Летото доаѓа и, како и обично, дојде време да започнеме да размислуваме празници.

Без разлика дали вашата идеална дестинација е морето или планините, не е важно: она што навистина е важно не е неподготвено фатете ги најубавите и најзабавните моменти од вашиот одмор, со цел да ги споделите на социјалните мрежи со пријатели и познаници, или да ги поставите во последното видео од вашите празници за да одржите како неизбришлива меморија од највозбудливите моменти.

И, меѓу различните гаџети што не можат да изостанат од вашиот куфер, како не можеме да го именуваме лакциона камера, малата камера што се спротивставува на сè, дури и на вода и снег, што ви овозможува да снимате и снимате практично во секој момент од празникот?

Ако сè уште немате акциона камера и можеби сакате да купите еден за следните празници, овој напис е за вас!

Подолу, всушност, јас собрав најдобрите камери за акција што можат да се купат на Амазон.

Кој акционен кам да се купи?

Како што можете да видите, списокот започнува од поевтините за конечно да стигнеме до поскапите и моќните. Како што веќе очекував, оние со висок буџет и не сакаат да прават компромис, купете го најновиот модел GoPro и бидете на безбедна страна. Сите други, од друга страна, ќе сторат подобро внимателно да ги прочитаат моделите предложени подолу.

Акциона камера на Кростур 4К

 • Сними за 4K (25 fps)
 • 16 MP сензор за фотографија
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 30 м
 • Има над 4000 супер позитивни критики

Добар сооднос цена / квалитет: квалитетот на сликата е добар, звукот е доволен. Се разбира, не може да се очекуваат врвни перформанси за оваа цена.

Тој нуди бројни опции за видео резолуција, вклучувајќи 4K (25fps), 2,7K (30fps) и 1080P (60fps). Постои далечински управувач за далечински управувач. Рекорд подводни до 30 метри благодарение на спакуваниот случај.

Апликацијата за паметни телефони работи многу добро.

Вклучени во пакетот се и 2 батерии и разни додатоци за да го искористат максимумот во најекстремни ситуации.

АПЕМАН Акциона камера A79 PRO

 • Сними за 4K (30 fps)
 • Сензор за фотографии од 20 MP
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40М
 • Има над 200 супер позитивни прегледи

Веројатно најдобриот по оваа цена. Честопати се нуди на понуда околу 50 евра.

Во продажниот пакет има и далечински управувач (за далечински снимки) и надворешен микрофон, покрај 2 батерии за бесконечна автономија.

Апликацијата за паметни телефони е исто така одлична за далечински управувач и за преземање фотографии и видеа во блиц.

Квалитетот на видео-сликата е повеќе од импресивен за направениот трошок и стабилизаторот работи многу добро.

Apexcam Action Cam Pro

 • Сними за 4K (30 fps)
 • Сензор за фотографии од 20 MP
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40 м
 • Има над 1100 супер позитивни прегледи

Во пакетот се вклучува далечински управувач, надворешен микрофон, комплет за галантерија и 2 батерии.

Одличен квалитет на видеа и фотографии. Се препорачува за оние кои сакаат едноставна, но функционална работа.

Анти-шокот и видео стабилизаторот исто така не се лоши. Функцијата WIFi овозможува контрола на медиумите од паметен телефон, апликацијата за паметни телефони е малку лоша, што треба да се подобри.

Акција камера за жртви

 • Рекорд во 4K (24 fps)
 • Сензор за фотографии од 20 MP
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40 м
 • Има над 3300 супер позитивни критики

Многу сличен на претходниот и за квалитетен и за спакувани додатоци. Дизајн настрана, би рекол дека тие се еквивалентни.

И овде има апликација за паметни телефони, но квалитетот и функционалноста треба да се подобрат.

Постои електронски стабилизатор, но на мотор или велосипед не прави чуда.

Добар рендерирање во боја, квалитетот на материјалите е доволен, траењето на батеријата е искрен. Ако треба да имате спомени за празници, патувања и многу повеќе и не сакате да потрошите многу, со овој модел (како и претходниот) вие сте на безбедна страна. Како и да е, јасно е дека, со 60-70 евра, не можете да очекувате квалитет на GoPro.

ЕЗВИЗ С3

 • Рекорд во 4K (24 fps)
 • 8 MP сензор за фотографија
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40 м
 • Има над 30 супер позитивни прегледи

Телото има одредена тежина, се чини робусно и отпорно, со добри материјали.

Форматот 4K е доволен само, додека квалитетот 1080 е навистина многу цврст, флуиден и добро дефиниран. Фотографиите се навистина многу дефинирани во текот на денот и со потребните мерки на претпазливост повеќе од доволно во вечерните часови.

Времетраењето на батеријата е навистина значајно, со вклучено WiFi добив повеќе од два часа.

Добра апликација за паметни телефони, која секогаш работи добро.

Многу додатоци во пакетот, но далечинскиот управувач недостасува.

Campark X30 Мајчин 4K60FPS

 • Сними за 4K (60 fps)
 • Сензор за фотографии од 20 MP
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40 м
 • Има над 1000 супер позитивни прегледи

Од овој модел напред, квалитетот почнува нагло да се зголемува (како цената).

Видеата, особено оние во мајчин 4K (на 60 или 30 fps), во 2K (на 30 fps) и 1080p (на 120, 60 или 30 fps) се остри и добро дефинирани во оптимални услови на светлина. Стабилизаторот на сликата ја работи својата работа многу добро, ублажувајќи го ефектот на жолчките без да изгуби острина на деталите за снимките, но силната точка на снимките е екстремната реактивност на кампот кон ненадејни промени во услови на светлина, на пример при снимање на велосипед кога трчате по шумски патеки и филтри на сончева светлина низ дрвјата.

WiFi-врската е многу корисна за интеракција во реално време на фотографии и видеа од вашиот паметен телефон.

АКАСО Акциона кам WiFi Native 4K / 60fps 20MP

 • Сними за 4K (60 fps)
 • Сензор за фотографии од 20 MP
 • Има WiFi
 • Водоотпорен до 40 м
 • Има над 450 супер позитивни прегледи

Во пакетот има 3 батерии, куќиштето, далечинскиот управувач и многу додатоци за да го искористат максимумот. Поддршка за надворешен микрофон. Електронски стабилизатор што работи доста добро.

Снимање со аудио и видео со висок квалитет. Презентирајте ја апликацијата за паметни телефони за далечински управувач и за да ги видите зачуваните фотографии и видеа во реално време.

4К слики (до 60 FPS) се остри и добро детални. Дури и фотографиите се одлични. Во услови на слаба осветленост, таа се бори малку, но не можете да очекувате повеќе. Стабилизацијата ја прави својата работа дури и кога го држи кампот со едната рака. Многу функции и можност за далечинско снимање благодарение на далечинскиот управувач што се држи на зглобот како часовник.

GoPro HERO7 Бела и сребрена боја

Меѓу економскиот GoPro го имаме Hero7 бела и сребрена боја. Тие се многу слични едни на други, но и некои особености.

Меѓу најчестите карактеристики што ги истакнувам:

 • Фотографираат, снимаат видеа и временски период
 • Водоотпорен до 10 m без кутија
 • Интегрирана електронска стабилизација
 • Гласовна контрола
 • Допрете го зумот
 • Автоматски систем за намалување на бучавата од ветрот
 • Вертикална ориентација за фотографии и видеа
 • Тајмер за фотографии
 • Кратки клипови
 • 2 ″ LCD екран на допир со подобрен интерфејс
 • WiFi + Bluetooth;
 • Автоматски трансфер на паметен телефон
 • QuikStories
 • Интегрирана батерија
 • Фиксиран капак на леќи

Помеѓу двете, сменете таму видео резолуција:

 • GoPro HERO7 сребро: 4K @ 30 fps / 1080 @ 60 fps
 • GoPro HERO7 Бело: 1080p @ 60 fps

и исто така го менува квалитет на фотографија:

 • GoPro HERO7 сребро: Фото 10 MP + WDR, широк динамичен опсег
 • GoPro HERO7 Бело: Фото 10 пратеник

На кратко, среброто е малку подобро од Белата. Тие чинат повеќе од сите наведени модели досега, но имаат јасно подобра апликација за паметни телефони, како и подобар квалитет на аудио и видео. Препорачувам да потрошите повеќе за купување на среброто, дури и ако сум убеден дека, над 200 евра, има повеќе смисла земете околу 300 евра за да го купите Hero7 Black.


Hero7 Black

Тоа е „стариот“ врв на палетата GoPro, сè уште еден од најдобрите на пазарот во секој поглед, особено сега кога чини 130-150 евра помалку отколку кога беше претставен.

Најдобрите камери за акција ABSOLUTE

Овие се најдобри досега, за оние кои имаат пари да трошат и не сакаат да прават компромис.

Акција на DJI Osmo

Таа е најдобрата (и единствена) алтернатива на врвот на опсегот GoPro.

Ние разговаравме за тоа во длабочина овде:

Треба да се напомене дека има преден и заден дисплеј, многу удобен за vlogs. Системот за стабилизација е исто така одличен, сепак понизок од оној на GoPro.

Тој се спротивставува на вода до 11 метри без случај.

GoPro HERO8 Црна

Ние разговаравме за тоа во длабочина овде:

Најдоброто е од сите погледи.

Неверојатен квалитет на видео, совршена апликација за паметни телефони, поддржува бесконечна количина додатоци, нуди многу функции на софтвер. Моделот 8, меѓу другото, поддржува многу додатоци, како што се блесоци, микрофони, екрани и многу повеќе: совршени за влогови.

Овој модел има напредна стабилизација, која практично достигнува совршенство.

Совршен е, погоден за оние со високи буџети и не сакаат да прават компромис.

Написот се ажурира месец по месец и ќе ви овозможи да го пронајдете за неколку минути совршен акционен кам за вашите потреби.

Често и доброволно, всушност, примам барања од пријатели, роднини, познаници и колеги кои чгодина им е потребен акционен кам или GoPro, но тие немаат идеја која да ја купат.

Секако, кој има висок буџет и го сака најдоброто купи најновиот модел GoPro и не пропуштајте го.

Но, кој има буџет од 100-200 евра, кој акционен кам мора да се појави?

Практично е невозможно да се избере независно, особено со оглед бесконечно количество модели достапни на Amazon, кои на прв поглед се идентични едни на други. Во реалноста, сепак, детално анализирајќи ги различните модели на камери за акција, кои ги предлага Амазон, излегува дека дури и во случај на разлика од неколку евра, понекогаш едниот модел е јасно подобар или полош од друг.

Значи, ако ви требаат и упатства за да ја купите следната камера за акција без да се искинате и без да фрлате пари, прочитајте го внимателно овој напис.

Можам да ви гарантирам дека внимателно избравме САМО најдобри акциони фотоапарати достапни на Amazon, САМО оние што навистина заслужуваат да се купат, САМО оние што ќе ви овозможат да фотографирате и да снимате квалитетни видеа.

Најмногу се продаваат на Амазон

Ако по нашата селекција и нашите совети сеуште се сомневате во кој производ да купам, ќе се обидам да ви помогнам малку повеќе со тоа што ќе ви покажам најпродаваните модели на Amazon во последниот месец.

Сигурно меѓу овие 10 модели ќе го најдете оној што одговара на вашите потреби, можеби со помош на какви било понуди, промоции или од прегледите на други корисници кои купиле ист производ што ве интересира.

Заклучоци

Потоа, Дали најдовте совршен акционен кам за вашите одмори? Известете ги во коментарите подолу, а исто така, известете ни го моделот што сте го одбрале да го купите.

Дали сè уште имате сомнежи или прашања?

Остави коментар на крајот на статијата, ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!